Wybierz się na targi firm przyjaznych rodzinie
(0 głosów)

W sobotę (14 października) odbędą się w Bydgoszczy targi firm przyjaznych rodzinie, w ramach III Forum Rodziny.


Oprócz kilkudziesięciu podmiotów, które przedstawią swoją ofertę dla rodzin odbędą się także bezpłatne wykłady dla rodziców, a na dzieci i małe i duże czekać będzie wiele atrakcji. Forum, już po raz trzeci, odbywa się w celu promocji Programu „Bydgoska Rodzina 3 plus”.
14 października na stadion CWZS Zawisza przeniesie się między innymi Family Park. Będą zabawy, konkursy, animacje, malowanie buziaków i wesołe balonowe zwierzątka. Fundacja Profesora Ciekawskiego przy Family Parku zaprasza gości III Forum Rodziny w niezwykły świat chemii i fizyki. Edukatorzy z Pracowni Profesora Ciekawskiego zaprezentują liczne eksperymenty i doświadczenia, w interesujący sposób wyjaśnią otaczające nas na co dzień zjawiska fizyczne i chemiczne. - W programie pokazów znajdą się eksperymenty z wykorzystaniem ciekłego azotu, pokażemy jak zrobić chemicznego kameleona czy ogniste tornado, zobaczymy jak wyglądają płonące bańki czy ognista zjeżdżalnia. Wspólnie przekonamy się, że z nauką mamy do czynienia na co dzień, często nie zdając sobie z tego sprawy – zapowiadają edukatorzy Pracowni Profesora Ciekawskiego.
O godz. 15.00 planowany jest koncert największych dziecięcych przebojów w wykonaniu Haliniak Band.
W trakcie trwania targów partnerzy Bydgoskiej Karty Rodziny 3 plus zapewnią także dużo atrakcji dla rodzin przy stoiskach. Zaplanowano m.in.:
- tworzenie broszek i zawieszek z filcu i tekstyliów (Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego),
- pokaz akwariów z wybranymi gatunkami stawonogów (zoo w Myślęcinku),
- strefę gier (Centrum Gier Pegaz),
- pokaz chustowania (sklep popaopa),
- gry i konkursy (Moderator Inwestycje_,
Przez cały czas trwania Forum odbywać się będą bezpłatne warsztaty ze specjalistami dla rodziców i opiekunów:
 11.00 - „Jak być asertywnym rodzicem”
12.00 - „Mamo zadbaj o siebie”
13.00 - „Profile osobowości”
14.00 - „Doradztwo podatkowe dla rodzin”
15.00 - „Tato tato, co ty na to”
Opiekę nad dziećmi zapewnią animatorzy z Family Parku.
Program Bydgoska Rodzina 3 plus działa w Bydgoszczy od czerwca 2013. W programie uczestniczą duże rodziny, w tym rodziny zastępcze zamieszkujące pod wspólnym adresem na terenie Bydgoszczy, składające się z rodziców, jednego rodzica lub opiekuna mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18. roku życia lub 25. w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. W ramach programu „Bydgoska Rodzina 3+” wprowadzono Bydgoską Kartę Rodzinną, jako dokument potwierdzający uprawnienia do korzystania z programu.  Do 22 sierpnia 2017 roku wydano 26.746 kart, a do programu przystąpiło 145 partnerów, którzy udzielają zniżek członkom rodzin wielodzietnych.