XVII Dzień Papieski: zabawa z Siewcami Lednicy, zwycięstwo Złotowa i Osielska
(0 głosów)

XVII Dzień Papieski za nami. Tłumy bydgoszczan bawiły się na koncercie Siewców Lednicy i kibicowały drużynom startującym w VI Bydgoskiej Karoliadzie.


Tegoroczny XVII Dzień Papieski odbywał się pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Rozpoczęła go msza św. o godz. 13.00 w kościele św. Jadwigi Królowej.
O godz. 16.00 uroczystości przeniosły się do hali Łuczniczka. Tam po modlitwie wystąpili uczestnicy Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki z Janem Pawłem II (trwał od piątku 6 października w Fundacji „Wiatrak”), po czym rozpoczęła się VI Bydgoska Karoliada. Wystartowało sześć drużyn – w każdej znaleźli się przedstawiciele po dwóch dekanatów. Mieli do wykonania zadania sportowe, musieli rozwiązać religijną krzyżówkę, a także namalować obraz związany z hasłem „nadzieja” oraz ułożyć opowiadanie o podobnej tematyce. Na trybunach w tym czasie szaleli kibice (najlepsi przyjechali z Sępólna Krajeńskiego).
Po Bydgoskiej Karoliadzie uczestnicy mieli okazję poczuć się jak na Polach Lednickich. Zespół Siewcy Lednicy rozpoczął koncert pieśnią „Błogosławcie Pana wszystkie ludy ziemi”. Potem popłynęły kolejne utwory, wiele bardzo dobrze znanych przez publiczność, która już za chwilę włączyła się nie tylko do śpiewania, ale rozpoczęła tańce na parkiecie.
- Spotykamy się na Lednicy od 22 lat. Tym, który nas sprowadził był Jan Paweł II. On mówił nam, że mamy wypłynąć na głębię i że dla innych ludzi musimy być światłem – mówiła wokalistka. Zespół zachęcał, by w Bydgoszczy powstała ulica ojca Jana Góry. W finale Siewcy razem z uczestnikami przeglądu piosenki zaśpiewali „Abba Ojcze”.
W trakcie Karoliady i koncertu wiele atrakcji odbywało się także w holu Łuczniczki. Można było wziąć udział w loterii, w której każdy los wygrywał (dochód przeznaczony zostanie na animację kulturalną „wiatrakowych” dzieci i młodzieży). Na stoisku Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” były balony i malowanie buziek maluchom. Były też stoiska powołaniowe Zgromadzenia Misjonarzy Ducha Świętego i Seminarium Duchownego oraz papieskie kremówki z cukierni Adama Sowy. Było wreszcie stoisko „Wiatraka”, gdzie można było zapisać się na zajęcia.
Po koncercie Siewców Lednicy wylosowano nagrodę główną w loterii – weekend w gospodarstwie agroturystycznym (wygrał los nr 572). Ogłoszono też wyniki VI Bydgoskiej Karoliady. Pierwsze miejsce zajęły dekanaty Złotów I i Osielsko, drugie – Nakło i Łabiszyn, trzecie – Sępólno Krajeńskie i Bydgoszcz VI, czwarte – Bydgoszcz III i Kcynia, piąte – Szubin i Bydgoszcz I oraz szóste – Bydgoszcz IV i Bydgoszcz V.

Całe spotkanie zakończyła wspólna modlitwa. Nie mogłoby się odbyć bez pomocy wolontariuszy GPS i młodych z duszpasterstwa 4don4lord.

Organizatorzy XVII Dnia Papieskiego:
- Fundacja „Wiatrak”
- Kuria Diecezji Bydgoskiej

Wspierali nas:
bydgoszcz logo

pobrane
logoFDNT male


logo Łuczniczka

cukiernia sowa2


19560389 REMONDISlogo crop 300x168 bec87ca6 CPO


carrefour

ostromecko

Zdjęcia: Tygodnik Bydgoski