Wybiorą Młodzieżową Radę Diecezji Bydgoskiej
(0 głosów)

Diecezjalny Zlot Młodych odbędzie się 3 i 4 listopada. W programie m.in. wybór Młodzieżowej Rady Programowej Diecezji Bydgoskiej.

Oto reprezentanci młodzieżowych wspólnot parafialnych naszej diecezji kandydujący do Zarządu MRP DB (zdjęcia - niżej):

- Mateusz Biedroń, 25 lat, parafia pw. Ducha Świętego; II stopień fizjoterapii Collegium Medicum UMK; zainteresowania - język hiszpański, rehabilitacja, sport

- Karolina Bobrowska, 21 lat, parafia św. Polskich Braci Męczenników; trzeci rok psychologii na UKW; zainteresowania - psychologia, poznawanie ludzi

- Eryk Budka, 18 lat, parafia św. Łukasza Ewangelisty; I rok prawa i administracji UMK; zainteresowania - etnografia, kolarstwo trekkingowe, góry

- Adam Burchardt, 20 lat, parafia Matki Bożej Królowej Męczenników; pracuje w Fundacji "Wiatrak"; zainteresowania - wolontariat, piłka nożna, motoryzacja

- Marta Chmielewska, 20 lat, parafia pw. św. M.M.Kolbego; drugi rok logopedii na UKW; zainteresowania - praca z dziećmi, fotografia, taniec

- Agata Graczyk, 18 lat, parafia Matki Bożej Królowej Męczenników; ZS nr 5 Mistrzostwa Sportowego; zainteresowania - podróże, sztuki walki

- Daria Janiak, 19 lat, parafia św. Polskich Braci Męczenników; pierwszy rok administracji na UKW; zainteresowania - hip hop chrześcijański

- Weronika Łosoś, 20 lat, parafia pw. św. M.M.Kolbego; drugi rok instrumentalistyki na Akademii Muzycznej; zainteresowania - organizacja imprez, muzyka, gotowanie

- Patryk Makowski, 23 lata, parafia św. Jana Apostoła i Ewangelisty; pracuje w Carrefourze; zainteresowania - muzyka religijna, śpiew, kino, spacery

- Jakub Olejnik, 19 lat, parafia Matki Bożej Królowej Męczenników; 4. klasa Zespołu Szkół Elektronicznych; zainteresowania - militaria, hokej na lodzie, piłka nożna

- Maria Peplińska, 18 lat, parafia św. Jana Apostoła i Ewangelisty; III klasa Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych; zainteresowania - fortepian, gitara, śpiew

- Weronika Płaczek, 18 lat, parafia MB Królowej Polski w Nakle nad Notecią; 3. klasa LO w Nakle; zainteresowania - scrapbooking, organizacja imprez okolicznościowych

- Nikodem Prokop, 18 lat, parafia św. Jana Apostoła i Ewangelisty; 3. klasa Zespołu Szkół Elektronicznych; zainteresowania - piłka nożna, fotografia

- Agata Raniszewska, 20 lat, parafia św. Łukasza Ewangelisty; drugi rok pedagogiki na UKW; zainteresowania - historia, animacja zajęć dla dzieci

- Rafał Stanek, 21 lat, parafia MB Ostrobramskiej; trzeci rok informatyki na UTP; zainteresowania - informatyka, transport

- Aleksandra Walkowiak, 23 lata, parafia św. Marcina Bpa w Szubinie; II stopień inżynierii biomedycznej UTP; zainteresowania - gitara, śpiew, film, książka, sport

- Aleksandra Ząbek, 21 lat, parafia NMP Królowej Polski; 3. rok optyki okularowej Collegium Medicum UMK; zainteresowania - wolontariat, zwierzęta, książki

Wybory do ścisłej dziesiątki Rady odbędą się w sobotę 4 listopada podczas Diecezjalnego Zlotu Młodych "The Voice" i powołania Młodzieżowej Rady Programowej. 

Prawo do głosowania posiada każdy uczestnik zlotu, który wcześniej został zgłoszony przez swojego duszpasterza. Każdy uczestnik ma tylko jeden głos wyborczy. Zgłaszanie uczestników zlotu mija 30 listopada.

„THE VOICE” – PLAN ZLOTU MŁODZIEŻY

Dom Jubileuszowy Jana Pawła II (ul. Bołtucia 7)


PIĄTEK:

18:00 – przyjazd i rejestracja

19:00 – kolacja

20:00 – integracja

21:00 – modlitwy, czuwanie, okazja do całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu

22:00 – toaleta i noc  

SOBOTA:

8:00 – modlitwy poranne

8:30 – śniadanie

10:00 – 11:50 – BLOK WARSZTATOWY (do wyboru: artystyczny - poprowadzi Maciej Czaczyk; o właściwych sposobach komunikacji; jak radzić sobie z emocjami i stresem; co to znaczy być liderem)

12:00 – Anioł Pański

12:30 – obiad

14:00 – 15:00 - „THE VOICE” – WYBÓR MŁODZIEŻOWEJ RADY PROGRAMOWEJ

15:30 – 16:30 – KONCERT MACIEJA CZACZYKA (zwycięzca II edycji Must be the Music)

17:00 – EUCHARYSTIA

18:00 – zakończenie Zlotu

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

logo pl4

Na zdjęciach: pierwszy rząd od lewej: Adam Burchardt, Agata Graczyk, Agata Raniszewska, Aleksandra Walkowiak; drugi rząd od lewej: Aleksandra Ząbek, Daria Janiak, Eryk Budka, Jakub Olejnik; trzeci rząd od lewej: Karolina Bobrowska, Maria Peplińska, Marta Chmielewska, Mateusz Biedroń; czwarty rząd od lewej: Nikodem Prokop, Patryk Makowski, Rafał Stanek, Weronika Płaczek; piąty rząd - Weronika Łosoś.