Liga szachowa rozpoczęta
(0 głosów)

12 listopada nastąpiła inauguracja rozgrywek III i IV ligi szachowej Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego.  Dwie drużyny "Wiatraka" wyjechały do grodu Kopernika, aby zmierzyć się z dwoma zespołami OPP Toruń.

Dla naszych zawodników z III ligi był to ważny mecz w kontekście walki o pierwsze miejsce i awans. Najszybciej zakończyła swoją partię Renata Paprocka, wygrywając z młodszą siostrą najsilniejszej zawodniczki naszego województwa. Wkrótce potem Tomek Żebracki pozostał ze skoczkiem więcej
i pewnie zrealizował przewagę figury w końcówce. W pozostałych partiach długo trwała równowaga materialna. Przemek Wiśniewski od początku partii nastawił się na grę defensywną, która w miarę kolejnych posunięć przerodziła się w grę pasywną. Próba rozplątania się z coraz bardziej przygniatającej siły rywala w postaci ofiary piona na niewiele się zdała i nasze prowadzenie stopniało do 2-1. Pozostały dwie partie, których wynik nie był pewny. Kuba Jóźwicki miał rekompensatę za jakość w postaci pionka, jednakże rywal zachował sobie więcej czasu do namysłu. Jarek Paprocki miał przewagę przestrzeni, ale nic konkretnego długo nie było widać. O wyniku meczu zadecydowały dosłownie ostatnie minuty czterogodzinnego pojedynku. Kuba dorobił figurę, wyrównał straty materialne i w wyniku grubego błędu przeciwnika w obustronnym niedoczasie zabrał mu hetmana, co natychmiast zakończyło partię na jego korzyść. W tym czasie Jarek przystąpił do ataku na króla rywala, co doprowadziło go do zwycięstwa w sytuacji, gdy obydwu zawodnikom pozostało poniżej pół minuty do namysłu do końca partii… Ostatecznie bardzo ważna wygrana 4-1 dla "Wiatraka"!

Wyniki na szachownicach:

1. Damian Śliwicki – Jakub Jóźwicki 0-1
  2. Mariusz Darowicki – Jarosław Paprocki 0-1
  3. Mateusz Budnik – Przemysław Wiśniewski 1-0
  4. Tomasz Czarkowski – Tomasz Żebracki 0-1
  5. Weronika Śliwicka – Renata Paprocka 0-1

Mniej pomyślna okazała się pierwsza runda dla naszej drugiej drużyny z IV ligi. Po burzliwym meczu z teoretycznie silniejszym przeciwnikiem nasi zawodnicy przegrali 4-1. Honorowy punkt zdobyła na piątej szachownicy Martyna Retman.

1. Mirosław Jabłoński – Piotr Doliński 1-0
  2. Damian Kamiński – Waldemar Wrzos 1-0
  3. Paweł Pawłowski – Andrzej Szulgacz 1-0
  4. Adam Załuski – Artur Kępski 1-0
  5. Jakub Załuski – Martyna Retman 0-1.

Kolejne dwie rundy rozegramy 3 grudnia w Świeciu.