Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych FART [LAUREACI, ZDJĘCIA]
(0 głosów)

Festiwal FART zakończył się w czwartek wieczorem (30 listopada) uroczystym koncertem w Bazylice Matki Boskiej Królowej Męczenników. Podczas koncertu poznaliśmy wszystkich laureatów imprezy.

Jury festiwalu FART w składzie: Katarzyna Lewandowska, Maciej Różycki, Wiesław Kajdasz, Sylwia Pieczka, Piotr Zaporowicz postanowiło przyznać następujące nagrody:

KATEGORIA TANIEC
Wyróżnienie – nie przyznano
III miejsce - Malwina Młynarczyk godło 28MAL17, Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu, opiekun - Maciej Pasternak
II miejsce -  Szymon Pawlicki godło 11SZY18, Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu, opiekun - Maciej Pasternak
I miejsce - Rafał Zaydlewicz godło ZEYD17, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Związku Niewidomych "mega-Art." w Bydgoszczy, opiekun - Paulina Pożarowska;
 
KATEGORIA TEATR
Wyróżnienie – Ireneusz Kaczmarczyk godło TERY134 z Lublina
Wyróżnienie - Środowiskowy Dom Samopomocy w Kowalu
III miejsce - Środowiskowy Dom Samopomocy "Wrzos",
II miejsce – nie przyznano
I miejsce - Fundacja im. Brata Alberta Warsztat Terapii Zajęciowej "Bratanki" w Toruniu
 
KATEGORIA MUZYKA
Wyróżnienie – Marcin Kokoszyński godło cinek79, Warsztat Terapii Zajęciowej w Grudziądzu, opiekun Magdalena Magalska,
Wyróżnienie – Dariusz Paszkowski godło JASKÓŁKA17, Dom Pomocy Społecznej w Grudziądzu, opiekun - Grzegorz Winnicki
III miejsce – WTZ Z Elbląga
III miejsce – Ryszard Kilarski godło RYKIWS775775005, Zespół Domów Pomocy Społecznej i Ośrodków Wsparcia w Bydgoszczy - Środowiskowy Dom Samopomocy "Wrzos" , opiekun - Joanna Czyczyn-Ejgerd.
II miejsce - Mariusz Zakrzewski godło mario84, Warsztat Terapii Zajęciowej w Grudziądzu, opiekun Magdalena Magalska,
II miejsce - Ewa Cukrowska godło słońce85, Warsztat Terapii Zajęciowej w Grudziądzu, opiekun Magdalena Magalska,
I miejsce - Magdalena Roszyk godło 7KOSZYK8, Fundacja im. Brata Alberta Warsztat Terapii Zajęciowej "Bratanki" w Toruniu, opiekun - Agnieszka Grajkowska;
II Kategoria niepełnosprawności
II miejsce - Przemysław Cackowski godło cacek555 z Grudziądza
I miejsce - Monika Młot godło MŁOT z Przemyśla

KATEGORIA RĘKODZIEŁO
I kategoria niepełnosprawności
I miejsce – Weronika Gregorczyk godło KUK, Zespół Szkół nr 26 w Toruniu, Szkoła Specjalna przysposabiająca do pracy im. Ks. Prof.. Józefa Tischnera nr 26, opiekun - Dorota Kozińska;
II miejsce – Mariusz Sobol godło GDA, Zespół Szkół nr 26 w Toruniu, Szkoła Specjalna przysposabiająca do pracy im. Ks. Prof.. Józefa Tischnera nr 26, opiekun - Dorota Kozińska;
III miejsce – Feliks Gerc godło FELIKX80, Środowiskowy Dom Samopomocy "Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych" Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman w Toruniu, opiekun - Agnieszka Pietrzak;
Wyróżnienia:
Sylwester Hebasiński godło ARTIN16, Warsztat Terapii Zajęciowej przy PZN we Włocławku, opiekun - Jolanta Krasińska;
Jarek Burek godło KOKOS, Zespół Szkół nr 26 w Toruniu, Szkoła Specjalna przysposabiająca do pracy im. Ks. Prof.. Józefa Tischnera nr 26, opiekun - Dorota Kozińska;
Paweł Dynak godło ZAK, Zespół Szkół nr 26 w Toruniu, Szkoła Specjalna przysposabiająca do pracy im. Ks. Prof.. Józefa Tischnera nr 26, opiekun - Dorota Kozińska;

II kategoria niepełnosprawności
I miejsce - Joanna Magdalena Walczak godło AŚKA39, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kowalu, opiekun - Julia Szatkowska;
II miejsce - nie przyznano;
III miejsce - nie przyznano;
Wyróżnienie:
Natalia Kieloch godło OL498, Środowiskowy Dom Samopomocy w Grudziądzu, opiekun – Aleksandra Kieloch,
Sylwia Andrzejszyn godło San z Krapkowic;

KATEGORIA FOTOGRAFIA
I kategoria niepełnosprawności
I miejsce – Adam Kujawa godło 2017AUAK, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji na rzecz Osób Niepełnosprawnych "Arkadia" w Toruniu, opiekun - Julita Rudnik
II miejsce – Piotr Lewandowski godło LEWY88, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Związku Niewidomych "mega-Art." w Bydgoszczy, opiekun - Paulina Pożarowska
III miejsce – nie przyznano
Wyróżnienia:
Karolina Kołodziej  godło Radość w jedności 444, Fundacja im. Brata Alberta Warsztat Terapii Zajęciowej "Bratanki" w Toruniu, opiekun - Rafał Smutek;
Krzysztof Gierej godło Dziel się miłością 333, Fundacja im. Brata Alberta Warsztat Terapii Zajęciowej "Bratanki" w Toruniu, opiekun - Rafał Smutek;
Dorota Kosińska godło DK13111975, Dom Pomocy Społecznej w Wąbrzeźnie, opiekun - Katarzyna Łęgowska;

II kategoria niepełnosprawności
I miejsce – Piotr Rzymski godło PR214, Środowiskowy Dom Samopomocy w Grudziądzu, opiekun - Maria Rzymska
II miejsce – nie przyznano
III miejsce – Maciej Zieliński godło MŁODY20, Środowiskowy Dom Samopomocy w Grudziądzu, opiekun - Dariusz Kruszewski;

KATEGORIA MALARSTWO
I kategoria niepełnosprawności
I miejsce – Agata Miszewska godło EMI87, Środowiskowy Dom Samopomocy "Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych" Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman w Toruniu, opiekun - Barbara Jankowska,
II miejsce – Piotr Matuszek godło MAT, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Związku Niewidomych "mega-Art." w Bydgoszczy, opiekun - Stanisław Stasiulewicz,
III miejsce – Marlena Marchelak godło 17MARC9ELA, Fundacja im. Brata Alberta Warsztat Terapii Zajęciowej "Bratanki" w Toruniu, opiekun - Joanna Czachor;
Wyróżnienia:
Sławomir Mianowski godło MIAN, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Związku Niewidomych "mega-Art." w Bydgoszczy, opiekun - Stanisław Stasiulewicz,

II kategoria niepełnosprawności
I miejsce – Kazimierz Marachowski godło MARACH2, Dom Pomocy Społecznej w Grudziądzu, opiekun - Krzysztof Gross;
II miejsce – Małgorzata Lehmann godło Kot, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Związku Niewidomych "mega-Art." w Bydgoszczy, opiekun - Stanisław Stasiulewicz,
III miejsce – Sławomir Smoliński godło KEWAŁS35, Warsztat Terapii Zajęciowej w Gorzowie Wielkopolskim, opiekun - Jolanta Kurczewska
Wyróżnienia:
Wojciech Wenerowski godło WW13, Środowiskowy Dom Samopomocy w Grudziądzu, opiekun – Teresa Paluch;

KATEGORIA TWÓRCZOŚĆ LITERACKA
I kategoria niepełnosprawności:
I miejsce –  Henryk Wiącek godło ECE HOMO 123, Dom Pomocy Społecznej w Grudziądzu, opiekun - Grzegorz Winnicki;
II miejsce – Magdalena Rutkowska godło RUTER1985, Warsztat Terapii Zajęciowej w Grudziądzu, opiekun - Arkadiusz Gontowski;
III miejsca – Bogusz Szczawiński godło WIERSZ32, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Związku Niewidomych "mega-Art." w Bydgoszczy, opiekun - Paulina Pożarowska;
Wyróżnienie:
Ireneusz Kaczmarczyk godło TERY134 z Lublina.

II kategoria niepełnosprawności:
I miejsce – Dariusz Wiśniewski godło WIŚNIA3, Dom pomocy Społecznej w Grudziądzu, opiekun - Krzysztof Gross;
II miejsce – Wioleta Szczechowska godło JSW77, Środowiskowy Dom Samopomocy w Grudziądzu, opiekun - Teresa Pieluch;
II miejsce - Gabriela Brygman godło JBAG1986 z Cekcyna;
Wyróżnienie:
Jan Bosakowski godło KBW67JW358, Warsztat Terapii Zajęciowej w Rynie, opiekun - Agnieszka Bałdyga.

logoPFRON