Dołącz do naszych wolontariuszy GPS
(0 głosów)

Zachwycili Cię podczas niedzielnego XVII Dnia Papieskiego, albo podczas innego wydarzenia "Wiatraka"? Też chciałbyś być GPS? Nie wahaj się, zgłoś się i dołącz do naszych wolontariuszy!

GPS to grupa wolontariuszy działająca w „Wiatraku”. Bez nich nie obejdzie się żadne ważne wydarzenie. Nazwa pochodzi od słów Giovanni Paolo Secondo, co znaczy Jan Paweł II, który jest dla nas wzorem i przewodnikiem oraz od trzech wartości, które kształtują działanie wolontariuszy: Gotowość, Przyjaźń i Służba. Ich zadania to przede wszystkim wspieranie dzieł „Wiatraka” oraz tworzenie własnych projektów, których celem jest pomoc innym. Pomagają, tworzą, inspirują, szukają nowych dróg, rozwijają talenty...
Jeśli masz od 9 do 19 lat, lubisz ludzi i chcesz doświadczyć przyjaźni, otwartości, a także chcesz poznać smak wspólnej pracy i radości – to zapraszamy! Przyjdź i zobacz co to znaczy być GPS!
Nasi wolontariusze są podzieleni na trzy grupy wiekowe: KIDS, do 15. roku życia oraz powyżej 15 lat. Spotkania formacyjne odbywają się w każdy piątek w godz. 17.00-18.00 oraz 18.00-19.00. Grupa KIDS oraz młodzieżowa liczą po około 20 osób – prowadzą je Aleksandra Ząbek (dzieci) i Mariola Ciesielska (młodzież). „Średniakami” (obecnie 8 osób do 15. roku życia) zajmuje się Adam Burchardt, który do niedawna sam był wolontariuszem GPS. W spotkaniach najstarszych uczestniczą również młodzi z wolontariatu „4don4lord”.
By się zgłosić, wystarczy zadzwonić - tel. 52 32 34 810, albo wysłać maila – mariola.ciesielska@wiatrak.org.pl.