czwartek, 04 maj 2017 00:00

Film „Szare Anioły” i spotkanie z reżyserem

Napisane przez 
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

szareanioly1

Bydgoska premiera filmu „Szare Anioły” z udziałem reżysera Josepha Campo odbędzie się 23 maja w Heliosie. To pierwszy na świecie dokumentalny film religijny, przeznaczony dla widzów powyżej 16 roku życia.

„Szare Anioły” to obraz, który pobłogosławił sam papież Franciszek. Prezentuje „mocne i prawdziwe historie ludzi dotkniętych przez życie, którym pomagają bracia i ojcowie Franciszkanie Odnowy” - czytamy w zapowiedziach. Franciszkanie Odnowy to młody zakon, niedawno zatwierdzony przez papieża Franciszka, który pracuje w najtrudniejszych miejscach na świecie: pośród gangów narkotykowych w Irlandii, prostytutek w Anglii i USA, czy wśród więźniów w Hondurasie.

 

 

- To twardy przykład na to, że powstanie z upadku jest możliwe. Niezwykłe historie poruszają do głębi serce i umysł, powodując, że zadajemy sobie pytania o cierpienie i sens naszego życia.  Ten film naprawdę pokazuje czym jest życie wiarą w Jezusa Chrystusa, a jednocześnie czym może być życie bez Boga – zapowiada w zwiastunach producent, firma Grassroots Films (ma na swoim koncie obsypane nagrodami obrazy „The Human Experience” czy „Child 31”). Film wyświetlony zostanie tylko w siedmiu kinach w Polsce. W Bydgoszczy pokazany zostanie 23 maja w Heliosie (w Galerii Pomorskiej) o godz. 18. Obraz trwa 70 minut, po seansie zaplanowano spotkanie z reżyserem i założycielem studia Grassroots Films - Josephem Campo. Cała trasa jest wpisana w obchody Roku św. Brata Alberta.

Bilety kosztują 35 zł i będzie można je kupić od wtorku (9 maja) w biurze „Wiatraka” (ul. Bołtucia 7).

 

logo TZMO SA 2

e-max.it: your social media marketing partner
Czytany 569 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 maj 2017 07:31
Strony Internetowe Bydgoszcz