Przekaż 1% dla „Wiatraka” i wspieraj niepełnosprawnych

Przekaż 1% dla „Wiatraka” i wspieraj niepełnosprawnych

Kategoria

11 kwietnia 2018


Fundacja „Wiatrak” oferuje wiele różnych zajęć dla osób niepełnosprawnych. Ich organizowanie jest możliwe, dzięki pieniądzom z 1%. „Twój 1% jest jak chleb” – przekaż nam 1% i razem z nami pomagaj osobom cierpiącym.


Naszym pragnieniem jest, by Dom Jubileuszowy Jana Pawła II był miejscem, w którym każdy człowiek będzie czuł się jak u siebie, otrzymując to, czego najbardziej potrzebuje.

Osoby ciepiące i niepełnosprawne miały szczególne miejsce w sercu Jana Pawła II, który patronuje wszystkiemu, co dzieje się w „Wiatraku”. Dlatego we wszystkich działaniach, które organizujemy niepełnosprawni są zawsze bardzo mile widziani.

Mamy też wiele specjalnych propozycji dla osób niepełnosprawnych. W „Wiatraku” prowadzimy dla nich arteterapię – zajęcia plastyczne, muzyczne i teatralne (nasi podopieczni wielokrotnie zdobywali nagrody na różnorodnych konkursach, nasz Teatr „Wyspa” był m.in. laureatem Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”).

W Domu Jubileuszowym Jana Pawła II mamy świetlicę dla niepełnosprawnych.

Prowadzimy także Warsztat Terapii Zajęciowej „Wiatrak” przy ul. Porazińskiej 9, gdzie działa siedem pracowni: gospodarstwa domowego, rękodzieła, krawiecka, plastyczna, stolarstwa lekkiego, ogrodnicza i kulturalna.

Bez pieniędzy z 1% organizacja tych wszystkich zajęć nie tylko dla niepełnosprawnych, ale również dla seniorów, dla dzieci, młodzieży, dorosłych czy mam z niemowlakami nie byłaby możliwa.

Fundacja „Wiatrak” KRS 0000 175233