poniedziałek, 15 maj 2017 00:00

Restauracja „Młynek” już działa

Napisane przez 
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

mlynekkpier

W „Młynku” można dobrze zjeść i wypić dobrą kawę, ale będzie to także miejsce na kameralne wydarzenia kulturalne.

„Młynek” znajduje się na parterze Domu Jubileuszowego Jana Pawła II przy ul. Bołtucia 7. Wnętrze zmieniło się nie do poznania. Goście obecnie mają do dyspozycji dwie sale – lawendową albo kawową. Na ścianach, jak w całym Domu Jubileuszowym, wiszą portrety Jana Pawła II autorstwa Arturo Mariego. Jest tu oddzielna strefa dla ludzi biznesu i specjalny kącik zabaw dla najmłodszych.
„Młynek” jest czynny codziennie, także w weekendy w godz. 10-20. - Na początek w menu proponujemy tradycyjne potrawy polskie, nowocześnie podane – w karcie mamy babcine smaki, m.in. polędwiczki wołowe, schab z kością, gołąbki czy filet z dorsza, a także desery, które sami przygotowujemy – panna cottę czy brownie z prawdziwą czekoladą, sami wypiekamy też wafle – opowiada Michał Glasner, szef lokalu. - Poza tradycyjną kuchnią już proponujemy dwa rodzaje makaronów i sałatki, ale co tydzień będziemy przygotowywali jakieś nowe potrawy. Na pewno będą tygodnie tematyczne – np. kuchni włoskiej czy japońskiej.
Dania główne kosztują od 15 do 23 zł. Będą zniżki na lunche w określonych godzinach i karnety ze zniżkami dla seniorów – zapowiada szef lokalu.
Ale „Młynek” to będzie nie tylko kuchnia. Planowane są tu także wieczory artystyczne. Restauracja należy do Fundacji „Wiatrak”. - Bardzo zależało nam, żeby to miejsce w Domu Jubileuszowym żyło – mówi ks. Krzysztof Buchholz, szef „Wiatraka”. - I żeby pełniło nie tylko funkcję restauracji, ale też kawiarni artystycznej. W sąsiadującej z „Młynkiem” sali widowiskowej odbywać się będą większe wydarzenia kulturalne, bo pomieści ona 200 osób, a kameralne występy planujemy w „Młynku”. Wszystko po to, by mieszkańcy Fordonu mieli na co dzień dostęp do kultury, której na tym osiedlu bardzo brakuje.

 

e-max.it: your social media marketing partner
Czytany 958 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 maj 2017 17:52
Strony Internetowe Bydgoszcz