10-miesięczny Jaś musi lecieć na operację serduszka do USA. Małgosia prosi o wsparcie!

10-miesięczny Jaś musi lecieć na operację serduszka do USA. Małgosia prosi o wsparcie!

Kategoria

21 czerwca 2020


Kiedyś w „Wiatraku” angażowała się w pomoc dla chorej Karolinki, dziś dziecko z jej rodziny potrzebuje pomocy! Małgosia Tomaszewska, która pracowała w dziale PR naszej Fundacji, bardzo prosi o wsparcie dla 10-miesięcznego Jasia, który musi polecieć na operację serduszka do USA.


Jaś potrzebuje pomocy, bez której nie będzie miał żadnych szans!  – Od początku wiedzieliśmy, że w przyszłości jego serce stanie się niewydolne, nie będzie mogło już efektywnie pracować. Jaś będzie miał duszność, nie będzie mógł wykonywać podstawowych czynności. Żeby go przed tym uchronić, w renomowanych ośrodkach na świecie wykonuje się korekcję anatomiczną tzw. operację double switch. Przygotowaniem do niej jest banding tętnicy płucnej, który Jaś miał wykonany w lutym 2020 r.

Teraz sytuacja robi się poważna – nasz synek musi mieć kolejną operację serduszka. Dostaliśmy zgodę na operację w jednym z najbardziej doświadczonych ośrodków kardiologii dziecięcej na świecie w Stanach Zjednoczonych. Dostaliśmy też kosztorys – niemal milion złotych! Bez Was nie damy rady!  – proszą rodzice chłopca.

Zbiórka pieniędzy trwa na portalu siepomaga.pl