70-lecie MDK-u nr 2 i sukcesy juniorów “Wiatraka”

17 grudnia 2019

W dniach od 6-8 grudnia 2019 roku Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 z Bydgoszczy świętował 70 lat swojego istnienia. Nie mogło zabraknąć z tej okazji turniejów szachowych.

Odbyły się trzy turnieje. W dwóch z nich miało wystartować ośmioro młodych juniorów “Wiatraka”. Niestety problemy zdrowotne (przeziębienie) pokrzyżowały im start w zawodach. Dotarło tylko dwóch naszych zawodników.

W turnieju OPEN wystartował Tymoteusz Lewandowski. Był to pierwszy jego turniej w życiu rozgrywany szachami klasycznymi – prawdziwy rollercoaster. Jeszcze we wrześniu nie posiadał żadnej kategorii, a tutaj wystartował z doświadczonymi i starszymi przeciwnikami. Pomimo, że posiadał najniższy ranking z wszystkich zawodników to dzielnie walczył. Wygrał jedną partię, a cztery przegrał, lecz doświadczenie zebrane już procentuje.

Wyniki – tutaj

W turnieju Szachowym z okazji 70-lecia MDK nr 2 do rankingu 1200 zagrał Michał Piotrowski. Jego start zakończył się pełnym sukcesem. Zajął czwarte miejsce oraz wypełnił normę na IV kategorię. Trzeba nadmienić, że wystartował nie posiadając żadnej kategorii czyli “przeskoczył” aż o dwa stopnie. Grał bardzo odważnie i cieszy jego sukces.