Alexa z Rumunii. Przedstawiamy naszych zagranicznych wolontariuszy

Alexa z Rumunii. Przedstawiamy naszych zagranicznych wolontariuszy

Kategoria

28 maja 2020


Prezentujemy zagranicznych wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności, którzy biorą udział w projekcie „Solidarni w działaniu” w Fundacji „Wiatrak”. Dziś przedstawiamy Wam Alexę z Rumunii. Oto, co napisała o sobie:


Cześć wszystkim! Nazywam się Alexandra i jestem z Rumunii. Moja działalność wolontariacka w Polsce rozpoczęła się prawie rok temu, w lipcu 2019 r. Pracuję w dziale edukacji Fundacji “Wiatrak”, gdzie do moich zadań należy organizowanie różnych wydarzeń oraz asystowanie podczas letnich/zimowych obozów dla dzieci.

Postanowiłam wziąć udział w europejskim wolontariacie, ponieważ zastanawiałam się nad dalszym wyborem swojej drogi zawodowej. Wybrałam Polskę, aby doskonalić znajomość języka polskiego. Byłam już tutaj dwukrotnie i czuję się w jakiś sposób związana z Polską i jej kulturą. Podoba mi się codzienny kontakt z ludźmi i językiem. Jestem zakochana w tym kraju.

Dzięki temu doświadczeniu jestem bardziej pewna siebie i swojego potencjału oraz moich umiejętności. Uświadomiłam sobie, do czego dążę w życiu. Być może jest to najważniejsza rzecz, ponieważ rok temu nie miałam pojęcia, dokąd zmierzam. Dziś wiem, co jest dla mnie ważne i czego chcę.

Najciekawszym doświadczeniem, jakie miałam podczas wolontariatu, były niewątpliwie szkolenia dla wolontariuszy. Dzięki pracy w „Wiatraku” zdobyłam cenne doświadczenia w dziale edukacji. Pomagałam przy realizacji obozu zimowego dla dzieci, co przyniosło mi wiele radości.

Europejski Korpus Solidarności to doskonała okazja, by lepiej poznać siebie, odkryć nowe pasje, nowe umiejętności oraz nowe cele.