Alvaro z Hiszpanii. Przedstawiamy naszych zagranicznych wolontariuszy

Alvaro z Hiszpanii. Przedstawiamy naszych zagranicznych wolontariuszy

17 czerwca 2020


Prezentujemy zagranicznych wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności, którzy biorą udział w projekcie „Solidarni w działaniu” w Fundacji „Wiatrak”. Dziś przedstawiamy Wam Alvaro z Hiszpanii. Oto, co napisał o sobie:


Nazywam się Álvaro, jestem z Hiszpanii. Mieszkam w Polsce od stycznia tego roku i będę tu do października. Jestem wolontariuszem w przedszkolu „Pod sosnami”.

Zawsze byłem ciekawy świata. Mieszkałem w Irlandii, gdy miałem 19 lat. Kiedy nadarzyła się okazja, aby pracować w Polsce, nie zastanawiałem się długo. Wybrałem wolontariat europejski jako doskonałą formę poznawania różnych modeli edukacji na całym świecie, a Polska była dobrym miejscem na start. To doświadczenie sprawiło, że czuję się bardziej niezależny. Dużo uczę się o zarządzaniu emocjami (dzięki mojemu treningowi).

Jednym z najciekawszych doświadczeń było poznawanie dzieci i wspólna zabawa z nimi. Na początku było to trochę trudne, ale teraz radzę sobie zdecydowanie lepiej.
Oczywiście, każdemu młodemu człowiekowi polecam wolontariat europejski. Dzięki temu można coś zmienić i poprawić. Takie doświadczenie na pewno zmusza do opuszczenia swojej strefy komfortu, aby odkryć, kim się jest i czego się oczekuje.