BANK ODBLASKÓW WE WIATRAKU! Włącz się do akcji.

BANK ODBLASKÓW WE WIATRAKU! Włącz się do akcji.

Kategoria ,

29 lipca 2020


We „Wiatraku”, przy wejściu od ul. Licznerskiego, ustawiliśmy tajemniczą skrzynkę, a w zasadzie sejf. To specjalne zaproszenie dla wszystkich, aby włączyć się do akcji organizowanej przez grupę SŁAWEK & PRZYJACIELE.

Idea polega na tym, że jeżeli ktoś ma odblaski, których nie używa, przynosi je do nas i zasila w ten sposób „bankowy sejf”. Następnie odblaski trafią m.in. w ręce bydgoskich policjantów i są rozdysponowywane tam, gdzie jest potrzeba.

 

Dlaczego to takie ważne?

„Życie to nie gra komputerowa – nie masz drugiego podejścia, drugiej szansy, nie zapiszesz sobie punktów i nie załadujesz jej ponownie.” – powiedział nam Pan Sławomir Piotrowski, dzięki któremu sejf znalazł się w naszej Fundacji. Rozmowy, które przeprowadza codziennie, tylko potwierdzają słuszność akcji zbierania odblasków. Na drogach – szczególnie po zmroku – kierowcom wyrastają osoby tuż przed maską, nie wiadomo skąd – nie są oznakowani, nie widać ich na drodze! „Jest takie przeświadczenie, że odblaski są tylko dla dzieci. To nie prawda! Oczywiście dzieci powinny je nosić, ale dlaczego dorośli nie mają tego robić? Problem wypadków z nieoznakowanymi pieszymi czy rowerzystami w większości nie dotyczy dzieci – ale właśnie dorosłych.

Nośmy odblaski, żeby poprawiać nasze wspólne bezpieczeństwo na drodze. Więcej o akcji „Odblask to nie obciach” można przeczytać tutaj.

 

Do wiatrakowej skrzynki można wrzucać wszelkiego typu odblaski, które nadają się do ponownego używania. Jeśli zalegają Wam w domach opaski odblaskowe, kamizelki, breloki… to każdy taki element można przynieść do „Wiatraka” i wrzucić do sejfu. Taki gest przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drodze, a nawet do uratowania komuś życia.

Twój nieużywany odblask może jeszcze zrobić wiele dobrego! Daj mu szansę!