Bawią się i poznają inne kraje. Dużo dzieci na “Europodwórkach”

Bawią się i poznają inne kraje. Dużo dzieci na “Europodwórkach”

Kategoria ,

15 sierpnia 2019


We wtorek (13 sierpnia) nasi zagraniczni goście, którzy biorą udział w projekcie „Europodwórka 9” w ramach nowego Programu Europejskiego Korpusu Solidarności, bawili się z dziećmi na placu zabaw przy ulicy Ewy Szelburg-Zarembiny 19.


Na początku wolontariusze zagrzewali dzieci do wspólnej zabawy przy wyliczance „Onse madonse flore” po ormiańsku oraz ciepłych rytmach Shakiry. Ivan mówił, że najpopularniejszą potrawą Włoch jest pizza i makaron. Daria opowiadała, że na Ukrainie istnieje największy samolot na świecie, którzy może przetransportować nawet statki kosmiczne. Bogomila i Lilia prezentowały dziedzictwo kulturowe Bułgarii. Semih przygotował grę na odgadywanie tureckiego zdania “Polonyai çok seviyorum” (tłum. Kocham Polskę). Wiele radości przysporzyła dzieciom zabawa w „kotka i myszkę” oraz gra w „papier, kamień i nożyce”.

W przyszłym tygodniu we wtorek (20 sierpnia) odbędzie się kolejne spotkanie z naszymi wolontariuszami przy ulicy Bora-Komorowskiego 2 na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 im. Władysława Jagiełły.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na godz. 16.30!