“Betlejem w Bydgoszczy”: to był wyjątkowy koncert [ZDJĘCIA]

“Betlejem w Bydgoszczy”: to był wyjątkowy koncert [ZDJĘCIA]

Kategoria

7 stycznia 2018


Najpiękniejsze kolędy świata w niezwykłych aranżacjach zabrzmiały w hali Łuczniczka podczas koncertu „Betlejem w Bydgoszczy”. Publiczność podzieliła się opłatkiem, były też wspólne śpiewy.


– Każdy kto tu przyszedł już zrobił coś dobrego – ogłosił na początek konferansjer, nawiązując do akcji charytatywnej „Głodnych nakarmić”, na którą przeznaczony zostanie cały dochód z trasy koncertowej „Betlejem w Polsce”.
Koncert miał trzy części. W pierwszej zaproszone gwiazdy wykonały kolędy m.in. z Czech, Niemiec, Francji,, Anglii czy Izraela. – Najstarsze teksty powstały wiele lat przed narodzeniem Chrystusa, najstarsza melodia – w VI wieku po narodzeniu Chrystusa – mówił prowadzący.

Wystąpili m.in. Natalia Kukulska, Beata Bednarz, Kasia Moś, Igor Herbut, Daria Zawiałow, Mieczysław Szcześniak, Agnieszka Musiał, Mate.O, Dana Vynnytska, Adam Krylik. Wokalistom towarzyszyła orkiestra kameralna Aukso oraz międzynarodowy zespół instrumentalistów, stworzony specjalnie na tę okazję. Piosenki przeplatane były fragmentami Pisma Świętego.
W drugiej części koncertu publiczność podzieliła się opłatkiem i wspólnie z artystami zaśpiewała najpiękniejsze polskie kolędy. W trzeciej – w hali Łuczniczka zabrzmiały pieśni uwielbieniowe.
Podczas koncertu prowadzona była także druga akcja charytatywna – „Ambasador Miłosierdzia”. Każdy chętny mógł z Łuczniczki zabrać specjalną torbę, którą potem – wypełnioną jedzeniem – zaniesie w jedno ze wskazanych w programach koncertu miejsc.
Bydgoszcz była jednym z 12 miast, w którym odbywają się niezwykłe koncerty „Betlejem w Polsce”. Przed nami wysłuchali ich mieszkańcy Katowic, Warszawy i Poznania.

Partnerem bydgoskiego koncertu była Fundacja „Wiatrak”. Nasi wolontariusze GPS (Giovanni Paolo Secondo) zajęli się całą obsługą wydarzenia.

Zdjęcia: “Tygodnik Bydgoski”