Boli ją każdy dźwięk, a świat przeraża. Pomóż Natalce przestać się bać

Boli ją każdy dźwięk, a świat przeraża. Pomóż Natalce przestać się bać

Kategoria

29 czerwca 2018


19-letnia Natalia Brzózka ma dziecięce porażenie mózgowe, wadę wzroku, skoliozę, znaczne upośledzenie mózgowe i zaburzony rozwój psychoruchowy. Fundacja Siepomaga pomaga jej zebrać pieniądze na rehabilitację i turnus rehabilitacyjny.


Na swoje pierwsze urodziny, obok prezentów, córeczka dostała ten najgorszy – diagnozę. Wyrok brzmiał przerażająco: DZPM, niedowład obustronny, później wada wzroku, skolioza. Po kilku latach kolejne diagnoza: autyzm atypowy, upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym, skolioza. Myślałam, że to koszmar, w którego zaraz się obudzę. Patrzyłam na roczną córeczkę, na jej ufne oczka i zastanawiałam się, jak będzie wyglądało jej życie? Co się z nią stanie, gdy mnie zabraknie? Przecież poza sobą nie mamy nikogo innego… – opowiada mama Natalii.

Natalka dziś ma 19 lat i nie potrafi okazywać swoich uczuć, ma duże problemy z koncentracją z komunikowaniem się z otoczeniem i wyrażaniem swych uczuć, emocje często wyraża przeraźliwym krzykiem, płaczem i agresją, szczególnie w miejscach publicznych. Nie może uczęszczać do placówki szkolnej, ponieważ nie toleruje przebywania w środowisku wielobodźcowym, nie radzi sobie z emocjami.

Dziewczyna wymaga nauczania indywidualnego, systematycznej rehabilitacji, terapii przetwarzania słuchowego Johansena, terapii integracji sensorycznej, terapii czaszkowo-krzyżowej, logopedycznej, tlenoterapii oraz suplementów diety, które mają ogromny wpływ na realną poprawę jej stanu zdrowia. Jej mama nie jest w stanie sama tego wszystkiego sfinansować.

Do końca zbiórki zostały tylko dwa dni, a dotąd udało się zebrać 66 proc. potrzebnej kwoty.

Kto chciałby pomóc, może to zrobić poprzez stronę Fundacji Siepomaga.