Dom Jubileuszowy Jana Pawła II

Dom Jubileuszowy Jana Pawła II

„Wiatrakowe” zajęcia, warsztaty, spotkania i inne imprezy odbywają się w niezwykłych wnętrzach Domu Jubileuszowego Jana Pawła II przy ul. Bołtucia 7. To tu gościmy dzieci, młodzież, dorosłych, niepełnosprawnych, seniorów i mamy z maluchami.


Pomysł na budowę domu zapoczątkowały Światowe Dni Młodzieży w 2000 roku. Rok później pojechaliśmy do papieża Jana Pawła II razem z planami, a Ten gdy je zobaczył powiedział: „Cieszę się, budujcie” i pobłogosławił kamień węgielny.

To jedyny taki dom w Polsce i na świecie, gdzie każda kondygnacja odpowiada za inną przestrzeń rozwoju człowieka. Wszędzie wiszą zdjęcia Jana Pawła II autorstwa Arturo Mariego, dostosowane do miejsca, w którym są eksponowane.

DRUGIE PIĘTRO

Tutaj rozwijamy sferę duchową – mieści się tu kaplica, ogród zimowy, pracownia plastyczna, sala kominkowa. Tutaj także znajduje się Archiwum nauczania i życia św. Jana Pawła II.

PIERWSZE PIĘTRO

Tu dbamy o rozwój sfery intelektualnej – znajdują się: pracownia komputerowa, sale wykładowe, konferencyjne oraz przedszkole.

PARTER

W tym miejscu dbamy o sferę psychiczną – tutaj mieszczą się: poradnia (dyżurują psycholog, pedagog, psychiatra, prawnik, coach). Tutaj znajduje się też sala widowiskowa (koncerty, spektakle, seanse filmowe itd.) oraz kawiarnia artystyczna i restauracja „Młynek”.

PIWNICA

Tu rozwijamy sferę fizyczną – w piwnicy mieszczą się sale do ćwiczeń i zajęć ruchowych, hydroterapia, fizykoterapia i pomieszczenia rehabilitacyjne.

O harmonii pomiędzy tymi czterema sferami mówił św. Jan Paweł II, a my realizujemy tę koncepcję właśnie w tym domu, który jest miejscem spotkań dla dzieci, młodzieży, dorosłych, niepełnosprawnych czy seniorów w ramach różnych zajęć, warsztatów, koncertów…
Cały obiekt ma blisko 3,5 tysiąca metrów kwadratowych.