edukacyjny tydzień w przedszkolu “u karolka”

edukacyjny tydzień w przedszkolu “u karolka”

20 lutego 2021


Każdy edukacyjny tydzień stawia przed naszymi uczniami kolejne wyzwania! Zajęcia ekologiczne, sportowe, tematyczne tj.: dzień w świecie dinozaurów czy arteterapia to tylko część propozycji programu wychowania przedszkolnego.

– Zajęcia proekologiczne

W naszym przedszkolu zarówno starszaki jak i młodsze dzieci wiedzą jak dbać o naszą planetę i potrafią segregować śmieci! Posłużyła nam w tym plansza na magnesy, która precyzyjnie wskazywała gdzie włożyć plastik, szkło, papier, odpady zmieszane i aluminium. Zajęcia proekologiczne dostarczają najmłodszym wiedzy o środowisku oraz kształtują wyobraźnie i rozbudzają postawę ekologa, a także uwrażliwiają na piękno i bogactwo natury!

– W świecie dinozaurów

Nasze przedszkolaki poznały świat dinozaurów oraz drogę, którą musiały pokonać podczas swoich wędrówek. Okazało się, że to wcale nie było takie proste! Każdy z uczniów doskonale poradził sobie z przeszkodami (sensorycznymi), które na niego czekały. Zajęcia z wykorzystaniem metody integracji sensorycznej skutecznie wpływają na całościowy rozwój dziecka oraz zaspokajają zbyt małą ilość różnorodnych bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju!

– Arteterapia

Na ostatnich zajęciach z arteterapii z wykorzystaniem techniki plastykoterapii nasze przedszkolaki tworzyły papierowe smakołyki, z okazji minionego Międzynarodowego Dnia Pizzy oraz Tłustego Czwartku! Nasi artystyczni kucharze „gotowali” plastyczne przekąski, a służyły im do tego pastele, farby, a głównym sekretem przepisu była… wyobraźnia najmłodszych! Powstał m.in. donat z posypką z kolorowego deszczyku, hot-dog z sosem z zielonej trawy, pizza malarska, kolorowy żelek, ogórek z akcentem graficznym, cukierek z pastylkami z kolorowego papieru oraz pastelowy śledzik. Wszystkie papierowe przekąski będzie można podziwiać w tworzącej się galerii.

– Zajęcia sportowe

W ubiegły wtorek przedszkolaki brały udział w zajęciach sportowych prowadzonych przez wykwalifikowanych pedagogów i trenerów wychowania fizycznego z Fabryki Sportu i Rekreacji. Poprzez edukację ruchową dzieci uczą się współpracy, organizowania zadań w grupie, ćwiczą równowagę, koncentrację, a przede wszystkim świetnie się przy tym bawią, czerpiąc niesamowitą radość z treningu!

Wychowanie w wieku przedszkolnym wpływa na funkcjonowanie w późniejszych latach oraz na dalszą edukację, która kształtuje wybór ścieżki zawodowej, co można zauważyć już w gronie naszych przedszkolaków! Nasza 6-letnia uczennica wyszła z inicjatywą poprowadzenia zajęć dla swoich koleżanek i kolegów. Wśród tematów były omawiane m.in.: źródła prądu, lodowce, morza oraz powstawanie krajów. Dzieci musiały odgadnąć po rysunku, o czym będzie mowa, i z ogromnym zainteresowaniem brały udział w poszczególnych zadaniach, stawiając wiele ciekawych pytań. Cała kadra pedagogiczna jest pod wielkim wrażeniem tych zajęć! Cieszymy się, że pod naszymi skrzydłami rośnie nowe pokolenie przyszłych nauczycieli.