Niezwykły koncert “Betlejem w Bydgoszczy”

Niezwykły koncert “Betlejem w Bydgoszczy”

Kategoria ,

20 December 2018


Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Antonina Krzysztoń, Józef Broda, Adam Krylik, Mate.O, Dana Vynnytska i inni artyści wystąpią podczas tegorocznego wyjątkowego koncertu „Betlejem w Bydgoszczy”.


W grudniu i styczniu odbędzie się 14 koncertów w ramach premierowej trasy koncertowej „Betlejem w Polsce”. Bydgoski koncert jest zaplanowany 5 stycznia o godz. 18.00 w hali Łuczniczka.

Będzie można posłuchać najpiękniejszych kolęd z różnych stron świata w fenomenalnych muzycznych aranżacjach i opracowaniach literackich z różnych epok, kultur i stron świata. Zabrzmią utwory bożonarodzeniowe z Polski, Armenii, z krajów arabskich; kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie, baskijskie, cejlońskie, ukraińskie, hebrajskie, etiopskie i te stworzone przez kanadyjskich Indian.

 

Betlejem w Bydgoszczy

Zapraszamy na wyjątkowy koncert 🥁Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata 🎄Betlejem w Bydgoszczy ➡️ 5 stycznia ➡️ Hala Łuczniczka ➡️ godzina 18.00Spotkajmy się!Szczegóły ➡️ www.betlejemwpolsce.plBilety ➡️ http://bit.ly/2zfa9RT

Opublikowany przez Betlejem w Polsce Wtorek, 4 grudnia 2018

 

Zaśpiewają niezwykli artyści: Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Antonina Krzysztoń, Józef Broda, Adam Krylik, Mate.O, Dana Vynnytska, Agnieszka Musiał, Dawid Kwiatkowski, Bovska. Do chóru wybitnych wokalistów dołączy także publiczność, by w wspólnie zanucić piękne polskie kolędy.

Zagrają: słynny Atom String Quartet, fenomenalne Kapela Maliszów oraz bułgarsko-rumuńska orkiestra dęta – Fanfara Moldova. Pod kierownictwem Jana Smoczyńskiego wystąpią wyjątkowi wokaliści i instrumentaliści z Polski oraz ze świata, m. in.: Yazeed Sakhnini – Arab z Nazaretu, Adeba – perkusista o syryjsko-ormiańskich korzeniach, Yaron Cherniak – Żyd z Jerozolimy.

Zgodnie z piękną tradycją podzielimy się też opłatkiem i złożymy sobie życzenia. Przeżyj to z nami!

Dochód z trasy koncertowej „Betlejem w Polsce” jest przeznaczony na pomoc dla osób potrzebujących.

Bilety są do kupienia w biurze „Wiatraka” (ul. Bołtucia 7), od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-18.00 – pierwsze 100 osób, które zakupią bilet u nas dostanie upominek od firmy Stovit – Przyjaciela koncertu “Betlejem w Bydgoszczy”.

W „Wiatraku” też można kupić dwupłytowy album “Jak w Betlejem”, w cenie 39,99 zł.

Bilety są też dostępne w bydgoskich parafiach i na stronie bilety24.pl.

Przyjaciele koncertu: