Dzieci z naszego Przedszkola dzielnie rozwijają swoje skrzydła

Dzieci z naszego Przedszkola dzielnie rozwijają swoje skrzydła

Dzieci z naszego Przedszkola dzielnie rozwijają swoje skrzydła, dzięki bogatej ofercie programu edukacji przedszkolnej!

  • Z okazji Światowego Dnia Kota –  17 lutego 2021 r. –  dzieci na zajęciach z arteterapii z Panią Olą tworzyły na czarnych kartonach wielkoformatowe wyobrażenia zwierzaków. Były to koty barwne i wesołe, kreowane za pomocą suchych pasteli oraz taśmy papierowej. Każda praca jest indywidualnym pomysłem oraz samodzielnym wykonaniem dziecka. Pod koniec działań twórczych przedszkolaki nauczyły się metody konserwacji prac pastelowych przy użyciu fiksatywy.

  • Na kolejnych zajęciach arteterapii przeobrażaliśmy zimowe odbijanki (stemplowanie folią bąbelkową) na wiosenne opowieści malarskie. Dzieci zapoznały się z terminem pejzażu w sztuce. Powstały przepiękne drzewa – według wyobrażeń dzieci – malowane temperami w odcieniach zieleni. Prace wymagały cierpliwości, gdyż w pierwszym etapie działań posługiwaliśmy się cienkimi pędzelkami, następnie – malowaliśmy palcami oraz całymi dłońmi.

  • Na zajęciach z edukacji muzycznej dzieci z naszego Przedszkola kształtowały poczucie rytmu oraz rozwijały słuch. Ćwiczenia miały na celu także poznanie instrumentów oraz uwrażliwienie na piękno muzyki Mozarta.

  • Podczas zajęć gimnastyki korekcyjnej dzieci dowiedziały się jakie ćwiczenia należy wykonywać, by dbać o prawidłową postawę ciała. Wzmacniały mięśnie przykręgosłupowe oraz brały udział w zabawach ruchowych wzmacniających mięśnie podeszwowe stóp. Na koniec wzięły udział w ćwiczeniach oddechowych z piórkami.