Dzieci ze Świetlicy “Pinokio” na wycieczce w “Gziniance”

Dzieci ze Świetlicy “Pinokio” na wycieczce w “Gziniance”

Kategoria

21 May 2019


18 maja Świetlica “Pinokio” działająca w “Wiatraku” zorganizowała dla dzieci wyjazd do Gospodarstwa Agroturystycznego „Gzinianka”.


Uczestnicy od momentu wejścia na podwórko byli urzeczeni pięknym miejscem, pełnym zieleni i wiosennych zapachów. Gospodarze po przywitaniu zaprosili wszystkich do zwiedzania “Gzinianki”. Dzieci mogły spotkać kuca, owce, bażanta, kota, psa oraz pawia, który dumnie chwalił się swoim pięknym, kolorowym, rozłożonym ogonem. Zajęcia rozpoczęły się próbą zrobienia mąki, ścierając ziarna pszenicy pomiędzy kamieniami. Każdy mógł też próbować, jak się robi masło, co nie było takie proste. Dzieci też bardzo chętnie przygotowywały i wypiekały podpłomyki, które później smacznie zajadały z przygotowanym masłem oraz powidłami, popijając pyszną maślanką. Na stole nie zabrakło również pysznej drożdżówki.
Gospodarze przygotowali dla dzieci kilka zabaw sportowych. Uczestnicy mogli również wysłuchać ciekawych opowieści o miejscu, w którym gościli i okolicach.
Na koniec wszyscy zostali poczęstowani pachnącą pomidorówką. To z pewnością nie była ostatnia wizyta w “Gziniance”, zawitamy tam jeszcze.