GRY DRUŻYNOWE PODCZAS EUROPODWÓREK 10!

GRY DRUŻYNOWE PODCZAS EUROPODWÓREK 10!

21 August 2020


W piątek 14 sierpnia zagraniczni goście, którzy w ramach Programu Europejskiego Korpusu Solidarności biorą udział w projekcie wolontariatu „Europodwórka 10”, po raz kolejny bawili się wspólnie z dziećmi, tym razem na placu zabaw przy ul. Wolnej 7.

Przygotowany przez naszych wolontariuszy program jak zwykle łączył zabawę z nauką! Dzieci w piątkowe popołudnie zdobyły nowe informacje o krajach Uczestników naszego projektu:

  • Anita, Sarolta i Adam opowiadali dzieciom o Balatonie – największym jeziorze Węgier.
  • Eliza, Raquel i Óscar mówili o czarnej plaży znajdującej się na wyspie Teneryfie należącej do Hiszpanii.
  • André, André Lourenço, Daniel i Selma przypomnieli dzieciom, że w 2016 roku Portugalia zdobyła Mistrzostwo Europy w piłce nożnej.

Oczywiście było też sporo ruchu! Podczas zabawy z krzesłami przeprowadzonej przez André czy gry drużynowej zorganizowanej przez Óscara, na Uczestników czekały sportowe wyzwania. Dzieci musiały pięć razy zakręcić wokół siebie kółkiem hula hop, skakać na skakance i przebiec dystans w worku, a najwięcej emocji przysporzyła zabawa w przeciąganie liny!

Najbliższe #Europodwórka już w poniedziałek 24 sierpnia przy ul. J. Twardzickiego 60. Zaczynamy wspólną zabawę o godz. 16:30. Do zobaczenia!