HEJ KOLĘDA 3

HEJ KOLĘDA 3

Kategoria ,

13 January 2022


Działania wolontariackie w ramach projektu „Hej kolęda, kolęda 3!” Europejskiego Korpusu Solidarności dobiegły końca. Cieszymy się, że mimo trudnych warunków pandemicznych, nasza Fundacja mogła gościć 12 wolontariuszy z Gruzji, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii, Ukrainy i Włoch. Ich zaangażowanie i poświęcenie zapewniło radosną, przedświąteczną atmosferę lokalnej społeczności.
W ciągu 43 dni uczestnicy projektu zjednoczyli się we wspólnym przygotowaniu międzynarodowych kolęd i dzieleniu się tradycjami Bożonarodzeniowymi panującymi w ich krajach.
Zaprezentowane przez wolontariuszy kolędy („Deșchide ușa, creștine” -Rumunia, „Dobryi weczir tobi”/„Shchedryk” – Ukraina, „Da vimgherot akhal tselze” – Gruzja, „Arre borriquito” – Hiszpania, „Świeć, gwiazdeczko, świeć” – Polska, „Buon anno, buona fortuna” – Włochy, „Natal dos simples” – Portugalia) stworzyły muzyczną opowieść o Świętach Bożego Narodzenia.
Bożonarodzeniowe tradycje i międzynarodowe kolędy były prezentowane wirtualnie w Przedszkolu „Pod Sosnami” nr 48, w Szkole Podstawowej nr 17 i 66, w Zespole Szkół nr 31, w Liceum Ogólnokształcącym nr I, V i VI, w Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 im. L. Braille’a oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 3 w Bydgoszczy.
Uczestnicy mieli okazję występować na żywo w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy Fundacji „Wiatrak”, w Przedszkolu „U Karolka”, w Klubie Seniora „Wiatrak”, w Parafii Matki Boskiej Zwycięskiej, w Parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy i w Klinice Neurorehabilitacji Centrum Medyczne „Epimigren” w Osielsku. Kolędowali również członkom Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Fundacji „Wiatrak” oraz na scenie głównej Bydgoskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego przy ulicy Mostowej w Bydgoszczy.
Wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności zaśpiewali kolędy w 7 różnych językach dla ponad 1100 osób.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło i uczestniczyli w koncertach naszych Wolontariuszy! To motywuje nas do kolejnych działań na rzecz budowania europejskiej jedności.