Krzysztof Iwaneczko zaśpiewa podczas koncertu finałowego fART

Krzysztof Iwaneczko zaśpiewa podczas koncertu finałowego fART

20 November 2018


Gościem specjalnym koncertu finałowego VII Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych fART będzie Krzysztof Iwaneczko.


VII Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych odbywa się w tym roku pod hasłem „To jest moja matka, ta ziemia! To jest moja matka, ta Ojczyzna!”. Niepełnosprawni z całej Polski zgłaszali swoje prace w siedmiu kategoriach (muzyka, taniec, teatr, rękodzieło, plastyka, fotografia i twórczość literacka).

28 i 29 listopada odbędzie się II etap konkursu, podczas którego zakwalifikowani uczestnicy zaprezentują się przed jury w kategoriach: taniec, teatr oraz muzyka. Wszystkie występy będzie można obejrzeć w sali widowiskowej Domu Jubileuszowego Jana Pawła II przy ul. Bołtucia 7. Zapraszamy wszystkich chętnych do podziwiania i wspierania artystów. Wstęp na przesłuchania jest bezpłatny.

Koncert Galowy wieńczący festiwal z wręczeniem nagród laureatom i statuetek „Przyjaciel Wiatraka” odbędzie się w czwartek (29 listopada) o godz. 18.00 w Bazylice Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy przy ul. Bołtucia 5.

Gościem specjalnym koncertu będzie Krzysztof Iwaneczko – wokalista, pianista, kompozytor, autor tekstów. Już niebawem ukaże się debiutancka płyta artysty, która zawiera 11 autorskich kompozycji, nagranych we współpracy z Michałem Kushem, zdobywcą trzech nagród „Fryderyk” 2018 oraz Mariuszem Obijalskim. Płyta łączy w sobie miłość artysty do klasycznych soulowych brzmień z współczesnym spojrzeniem producenckim.

Krzysztof dał się poznać jako zwycięzca programu talent show „The Voice of Poland”. Wielokrotnie zapraszany był do współpracy przez takich artystów jak: Bartosz Chajdecki (w Projekcie „Czas Honoru”) oraz Adam Sztaba.

Wstęp na koncert jest wolny.