Muzyczna Droga Krzyżowa Biechowskiego [WIDEO]

Muzyczna Droga Krzyżowa Biechowskiego [WIDEO]

Kategoria

6 March 2018


W kościołach Bydgoszczy i Brzozy już po raz czwarty zabrzmi Muzyczna Droga Krzyżowa Biechowskiego. „Wiatrak” jest partnerem tego wydarzenia.


Muzyczna Droga Krzyżowa Biechowskiego to nabożeństwo drogi krzyżowej w formie muzycznego wydarzenia sakralnego, charakteryzujące się całkowicie autorskim materiałem w płaszczyźnie tekstowej i muzycznej, bogactwem stylów muzycznych i harmonii, napisane na chór mieszany i orkiestrę z myślą o uroczystym wykonaniu w kościele.

Wszystkie teksty do utworów zostały napisane przez Dorotę Barwińską. Muzykę w całości skomponował pracownik „Wiatraka” – Michał Biechowski, a opiekę artystyczną i muzyczną nad całym wydarzeniem i przygotowanie zespołu (chór i orkiestra) objął dyrygent Mateusz Lewandowski.

 

W projekcie biorą udział chóry i zespoły muzyczne z Bydgoszczy i Niemcza (m. in. Zespół Muzyczny Effatha z parafii Św. Trójcy, Chór z parafii Najświętszej Marii Panny Wspomożycielki Wiernych w Niemczu, Chór Cantus Cordis z par. Św Jadwigi Królowej w Bydgoszczy), instrumentaliści (uczniowie Szkoły Muzycznej w Bydgoszczy, studenci Akademii Muzycznej) oraz inne osoby chętne, które się zgłosiły.

Muzyczna Droga Krzyżowa zabrzmi jeszcze w piątek (16 marca) o godz. 18.30 w kościele NMP Królowej Polski w Brzozie oraz w piątek (23 marca) o godz.19.00 w kościele Św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy.