Ostatni dzień zgłoszeń na Ogólnopolski Przegląd Piosenki z Janem Pawłem II

Ostatni dzień zgłoszeń na Ogólnopolski Przegląd Piosenki z Janem Pawłem II

Kategoria

27 September 2017


Środa (27 września) była ostatnim dniem, w którym przyjmowaliśmy zgłoszenia solistów i zespołów chcących wziąć udział w naszym Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki „Pod Prąd” z Janem Pawłem II.


Przegląd potrwa w weekend 6-8 października. W sobotę planujemy przesłuchania w sali widowiskowej Domu Jubileuszowego Jana Pawła II (ul. Bołtucia 7), a wieczorem uczestnicy wezmą udział w spotkaniu integracyjnym. W niedzielę rano rozpoczną się warsztaty z zespołem Siewcy Lednicy, a popołudniu cała impreza przeniesie się do hali Łuczniczka, gdzie o godz. 16.00 wystartuje tegoroczny XVII Dzień Papieski, połączony z „Bydgoską Karoliadą”.
W Łuczniczce ogłoszone zostaną wyniki całego przeglądu, będzie też wspólny występ wszystkich uczestników razem z Siewcami Lednicy, a wieczorem – koncert samego zespołu.
– Zapraszamy solistów i zespoły. Ci, którzy przyjadą spoza Bydgoszczy będą nocować u zaprzyjaźnionych z „Wiatrakiem” rodzin – mówi Natalia Smogulecka, która zajmuje się organizacją przeglądu z ramienia „Wiatraka”.
Będzie to już trzeci Przegląd Piosenki z Janem Pawłem II. W minionych latach zazwyczaj uczestnicy prezentowali utwory Piotra Rubika, poświęcone Janowi Pawłowi II z jego oratorium „Santo Subito”, ale zdarzały się też dzieła autorskie z muzyką skomponowaną do tekstów Karola Wojtyły.

Projekt współfinansowany przez: 

Podobny obraz  Znalezione obrazy dla zapytania facebook