Poszukujemy wolontariuszy na wyjazd do Bułgarii

Poszukujemy wolontariuszy na wyjazd do Bułgarii

29 March 2019


Mamy dwa miejsca na wyjazd na wolontariat do Rumunii.


OD MAJA DO 31 SIERPNIA 2019 r. (4 miesiące).

Główne działania będą miały miejsce w Transylvania College (http://www.transylvania-college.ro/) i Centrum edukacyjnym Raluca (http://www.centruleducationalraluca.ro/)

Transylvania College:

– Wolontariusze będą mieli okazję pracować z różnymi grupami wiekowymi i pomagać nauczycielom w zajęciach (nauczanie języka obcego, nauczanie w przedszkolu, szkole podstawowej lub szkole średniej)

– Przyczynią się również do organizowania imprez, pomocy w biurze administracyjnym lub w recepcji

itp.

Centrum Edukacyjne Raluca (CER):

– Wolontariusze pomogą w zajęciach w ośrodku dziennym dla młodych ludzi z zespołem Downa, aby pomóc im towarzysko, uczyć się nowych rzeczy i stać się bardziej niezależnym. Do pracy wolontariusza należeć będą m.in.:

-warsztaty rękodzieła, treningi autonomii osobistej i zajęcia taneczne / zumba / fitness. Wolontariusze będą też organizować lekcje j. angielskiego dostosowane do poziomów słuchaczy

– Będą również uczestniczyć w letnich wakacjach CER, które odbędą się przez 2 tygodnie w sierpniu nad rumuńskim morzem.

 

OD KWIETNIA DO 31 SIERPNIA 2019 r. (5 miesięcy)

Główne działania będą miały miejsce w Departamencie Pomocy Społecznej i Medycznej (DASM)

(http://dasmclujnapoca.ro/) i w Coś nowego (http://something-new.ro/)

Departament Pomocy Społecznej i Medycznej (DASM):

– Wolontariusze będą pomogać w zajęciach pozalekcyjnych w centrum dziennym Țara Minunilor. Uczestnicy zajęć to dzieci w wieku od 6 do 12 lat, które mieszkają na obszarach o niekorzystnych warunkach zagospodarowania.

– Wolontariusze będą prowadzić zajęcia rekreacyjne i edukacyjne, takie jak: lekcje angielskiego,

Będą wsparciem w odrabianiu prac domowych, aktywnościach plenerowych, sportowych lub kulturalno-artystycznych i wydarzeniach, pomogą w zajęciach rozwijających autonomii osobistą uczestników, będą prowadzić ćwiczenia z zakresu edukacji obywatelskiej itp.

– wolontariusze będą mieli zajęcia w Centrum Usług Socjalno-Medycznych, gdzie beneficjenci są dziećmi z problemami zdrowotnymi fizycznymi lub neurologicznymi. Tutaj będą pomagać prowadzić działalność społeczno-edukacyjną np. prowadziĆ animację i organizowanie warsztatów teatralnych, artystycznych lub muzycznych

– Przyczynią się do organizowania wydarzeń i sesji informacyjnych na różne tematy (edukacja,  zdrowie, rodzicielstwo itp.).

Prosimy o przesyłanie CV i listu motywacyjnego w języku angielskim do koordynatorów projektów międzynarodowych na adres anna.araszkiewicz@wiatrak.org.pl oraz maciej.brzakala@wiatrak.org.pl

Więcej informacji