Spektakl „Przed sklepem jubilera”, Impresaryjny Teatr Muzyczny z Torunia

Spektakl „Przed sklepem jubilera”, Impresaryjny Teatr Muzyczny z Torunia

Kategoria ,

10 October 2018


Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny zaprasza do „Wiatraka” na spektakl „Przed sklepem jubilera” pióra Karola Wojtyły, przyszłego papieża.


Premiera odbyła się 16 października w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II (ul. Bołtucia 7). Kolejne spektakle obejrzeć można: 20 października o godz.18.00 i 21 października o godz. 17.00.

„Przed sklepem jubilera” w reżyserii Roberta Czechowskiego to historia o miłości, Bogu, relacjach międzyludzkich. To niezwykła opowieść o ludziach młodych i starszych, o młodzieńczym zakochaniu, dojrzałej miłości, o refleksjach nad przeszłością. Teatralne dzieło św. Jana Pawła II doskonale wpisuje się w tegoroczne obchody 40-lecia wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Reżyserią spektaklu zajął się Robert Czechowski – dyrektor Lubuskiego Teatru im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze. Za scenografię odpowiada Wojciech Stefaniak, mający na koncie ponad dwieście scenografii do dramatycznych sztuk teatralnych, wielu koncertów i aranżacji wystawienniczych. Kostiumy zaprojektowała Aleksandra Harasimowicz – współpracująca m.in. z New Theater w Nowym Jorku i Teatrem Dramatycznym w Warszawie.

W obsadzie oglądamy m.in. Niko Niakasa – toruńskiego aktora i lalkarza, Joannę Żóraw i Martę Jaszewską.

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny powstał w 2014 roku w Toruniu. W związku z gruntowną modernizacją stałej siedziby, Pałacu Dąmbskich, do marca przyszłego roku teatr zagra cykl spektakli wyjazdowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Bilety kosztują: 35 zł normalny, 30 zł ulgowy. Rezerwacje – tel. 52 32 34 810/812 , 509 433 585.

 

 

Partner wydarzenia