przedszkolaki dzielnie rozwijają swoje skrzydła

przedszkolaki dzielnie rozwijają swoje skrzydła

6 October 2021


Co ciekawego u naszych Przedszkolaków? Każdy dzień to nowe wyzwania dla naszych uczniów, którzy dzielnie rozwijają swoje skrzydła!

  •  Niedawno nasze Przedszkole odwiedził funkcjonariusz Policji. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pan policjant przybliżył uczniom zasady poruszania się po drogach, przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Największym  zainteresowaniem cieszyła się jednak prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta – dzieci miały okazję przymierzyć prawdziwą czapkę i zobaczyć odznakę funkcjonariusza. Dziękujemy za wspaniałe spotkanie i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.
  • Dzieci z naszego Przedszkola wybrały się na krótką wycieczkę na pobliski stragan owocowo-warzywny. Celem wyjścia było przypomnienie wyglądu i nazw warzyw i owoców. Uczniowie świetnie poradzili sobie z rozpoznawaniem znajdujących się na straganie roślin, określaniem ich nazw, kształtów i kolorów. Wycieczka przyczyniła się do wzbogacenia wiedzy naszych Przedszkolaków na temat warzyw i owoców oraz ich znaczenia dla zdrowia.
  • Dzieci w ramach ostatnich zajęć z religii poznawały duchowy świat Aniołów. Pomocą w tej katechezie było odkrywanie wraz z ks. Tomaszem różnego rodzaju zawodów, które służą ratowaniu ludzkiego życia. Wśród nich byli m.in. strażacy.
  • Na zakończenie ubiegłego tygodnia Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach kulinarnych, podczas których samodzielnie przygotowywały zdrową i pyszną przekąskę – owocowe szaszłyki. Na początku dzieci poznały zasady przygotowania smakołyków, a następnie pokrojone owoce nakładały na patyczki. Dzieci poradziły sobie wyśmienicie i miały ogromną frajdę wykonując to zadanie! Na koniec mali kucharze ze smakiem próbowali własnoręcznie przygotowanego posiłku.