Jak najlepiej dawać siebie innym. Spotkanie z Księdzem rekolekcjonistą

Jak najlepiej dawać siebie innym. Spotkanie z Księdzem rekolekcjonistą

Kategoria

28 February 2018


– Pan Bóg nie powołuje uzdolnionych, ale uzdalnia powołanych. Jeśli kogoś do czegoś zaprasza to znaczy, że ten ktoś na pewno da radę – mówił pracownikom „Wiatraka” ks. Sławomir Piotrowski, który głosi Wielkopostne Rekolekcje Akademickie w kościele MBKM.


Ks. Sławomir Piotrowski jest salezjaninem, duszpasterzem akademickim i opiekunem Salezjańskiego Ruchu Ewangelizacyjnego „Saruel” przy Duszpasterstwie Akademickim „Węzeł” w Łodzi.

W środę spotkał się z pracownikami Fundacji „Wiatrak”. – Dajemy innym tak, jak potrafimy świadomi, że nie rozwiążemy wszystkich problemów tego świata, ale że nawet małe rzeczy cieszą serce Pana Boga – mówił salezjanin. – Dawanie to sprawa osobista. Nie może być spowodowane chęcią robienia czegoś, co inni robią. To odpowiedź serca wolnego od poczucia winy. Pokój serca będę miał wtedy, gdy będę cieszył się, że robię to, czego oczekuje ode mnie Pan Bóg.

– Dawanie to osobista ofiara, a nie działanie na pokaz – kontynuował ks. Sławomir Piotrowski – Staje się na pokaz, kiedy przestajemy dawać z naszego ubóstwa, nie czujemy zależności od Pana Boga.

Rekolekcjonista radził też, co robić, by w pracy dla innych nie dopadło nas zniechęcenie czy zmęczenie. – Trzeba oprzeć się na trzech filarach – intymnej modlitwie, wspólnocie z innymi ludźmi oraz na zaufaniu w Bożą Opatrzność – mówił.