tydzień u przedszkolaków

tydzień u przedszkolaków

11 October 2021


  • Zdrowo jemy – zdrowo rośniemy!

W ramach propagowania akcji zdrowego odżywiania – grupa starszaków wraz z p. Magdą samodzielnie przygotowywała (myła i obierała) owoce i warzywa, aby je zmiksować i stworzyć przepyszny, energetyczny koktajl! Spójrzcie na zdjęcia i zobaczcie jaki to był radosny czas wspólnego „gotowania”!

  • Wycieczka do Centrum Edukacji Roboproject

Dzień 7 października 2021 r. przepełniony był radością i wielkim oczekiwaniem przez nasze przedszkolaki! Rozpoczęliśmy śniadanie już o godz. 7:30 ( niektórym ciężko było wstać 😉 i tuż po zjedzonym posiłku byliśmy gotowi, aby wyruszyć w podróż! W Centrum Roboproject czekały na nas: zabawy kreatywne, roboty, klocki lego, mechanizmy rysujące, ale również matematyczny zestaw edukacyjny. Dzięki tym ćwiczeniom rozwijamy naszą wyobraźnię przestrzenną, ale też umiejętność logicznego myślenia!

  • Wspólne czytanie z Seniorami

Nasze Przedszkolaki spotykają się cyklicznie z uczestnikami naszego Klubu Seniora, aby uczestniczyć w AKCJI WSPÓLNE CZYTANIE. Zazwyczaj seniorzy czytają, dzieci słuchają 😉 Oprócz tego są jednak wspólne dyskusje i radość z tych spotkań. Wymiana wartości międzypokoleniowych jest niezwykle ważna i potrzebna!

Do naszych sal przedszkolnych przychodzą również, rodzice oraz dziadkowie dzieci, którzy na głos czytają ulubioną książkę danego dziecka. Ostatnio odwiedziła nas mama Oskara oraz Marysi. Bardzo dziękujemy! Czekamy z niecierpliwością na kolejne odwiedziny!

  • Msza Święta

Pierwsza środa każdego miesiąca i godzina 15:00 zarezerwowana jest dla naszych Przedszkolaków oraz ich rodziców na Mszę Świętą. Spotykamy się wówczas w kaplicy Domu Jubileuszowego, aby wspólnie oddać się modlitwie i przeżywaniu Ewangelii, którą prowadzi nasz pasterz Ksiądz Tomasz. Na spotkaniach przy Stole Pańskim uczestniczy również Dyrekcja Przedszkola oraz Nauczyciele.