wrześniowe zajęcia w przedszkolu “u karolka”

wrześniowe zajęcia w przedszkolu “u karolka”

27 September 2021


Wrzesień w Przedszkolu „U Karolka” rozpoczęliśmy muzycznie, jak na artystyczne przedszkole przystało. W zawiązku z Projektem „Muzyka tu i tam” zaprosiliśmy w odwiedziny mamę naszego Franka, która pracuje w Filharmonii i zawodowo gra na altówce. Pani Ania opowiedziała nam: czym jest kalafonia, z czego jest zbudowany smyczek i w jaki sposób można grać na altówce. Przeczytała również bajkę o instrumencie i finalnie zagrała nam „mini koncert”. Pod koniec spotkania odbył się quiz muzyczny, który polegał na odgadywaniu przez dzieci melodii z bajek. Jeszcze raz dziękujemy za wspaniałą ucztę muzyczną.

W tym miesiącu odkrywaliśmy również świat roślin i zwierząt. Lekcja przyrody w terenie, to wspaniała okazja, aby poznawać i badać świat wszystkimi zmysłami. Nasi uczniowie na łące oraz przedszkolnym placu zabaw tworzyły fantastyczne domki dla owadów, koniecznie zobaczcie zdjęcia!

Ale to nie koniec wrześniowych atrakcji. Ostatnio w naszym Przedszkolu odbył się Dzień Pieczonego Ziemniaka. Relacja z tego wydarzenia już niebawem pojawi się na naszej stronie internetowej i mediach społecznościowych – serdecznie zapraszamy do obserwowania!