Enea Bydgoszcz Triathlon. Bieg nocny dla „Wiatraka”

Enea Bydgoszcz Triathlon. Bieg nocny dla „Wiatraka”

Kategoria

3 lipca 2018


Tegoroczny Enea Bydgoszcz Triathlon odbędzie się 7 i 8 lipca w Bydgoszczy. W zawodach weźmie udział ponad 4 tys. zawodników. Tak, jak w ubiegłym roku, będzie również Bieg Nocny dla „Wiatraka”.


Enea Bydgoszcz Triathlon będzie w tym roku prawdopodobnie największą imprezą triathlonową w Polsce. Wszystko za sprawą tysięcy zawodników, którzy będą rywalizować na różnych dystansach.

Tak, jak w ubiegłym roku – w nocy z 7 na 8 lipca odbędzie się też Enea Bieg Nocny z dziesiątkami atrakcji świetlnych w centrum miasta. Do każdej opłaty wpisowej (20 zł) Fundacja Enea dokłada 10 zł, a cała kwota zostanie  przekazana dla Fundacji „Wiatrak”. Trasa biegu będzie liczyć 5300 metrów i będzie wiodła bulwarami oraz uliczkami Starego Miasta. Obowiązuje limit 500 uczestników.

Bardzo nas cieszy, że w tym roku również mamy możliwość współpracy i otrzymania materialnego wsparcia od Fundacji Enea. Również w tym roku wystawiamy naszą „wiatrakową drużynę” oraz zapewniamy wolontariuszy.

Fundacja “Wiatrak” w tegorocznym triathlonie startuje w sztafecie 1/4 – na dystansie krótkim (950 m pływanie, 45 km rower, 10,8 km bieg). Nasi reprezentanci to: Natalia Miler (pływanie), Paweł Niedbalski (bieg), Arkadiusz Kula (rower).

Więcej o Enea Bydgoszcz Triathlon