Fordoński Festiwal Integracyjny ze św. Matką Teresą z Kalkuty za nami [ZDJĘCIA]

Fordoński Festiwal Integracyjny ze św. Matką Teresą z Kalkuty za nami [ZDJĘCIA]

Kategoria

4 września 2017


Występy iluzjonistów, koncerty z udziałem utalentowanych, niepełnosprawnych wokalistów, spektakl Teatru „Wyspa” znalazły się w programie Fordońskiego Festiwalu Integracyjnego, który odbywał się w niedzielę na terenie Fundacji „Wiatrak”.


Występy trwały przez całe popołudnie. Były pokazy „wiatrakowych” zajęć akrobatyki, swoją prezentację przygotowali nasi młodzi wolontariusze GPS, tańca uczyła także wolontariuszka z Węgier, która brała udział w projekcie „Europodwórka 7”.
Na terenie „Wiatraka” rozstawili swoje stoiska m.in. Warsztat Terapii Zajęciowej „Wiatrak” i inni wytwórcy rękodzieła, harcerze czy Klub Młodych Mam. W jednym z namiotów można było zapoznać się z całą ofertą zajęć w „Wiatraku”, a także na nie zapisać.
Podczas festiwalu przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci – mogły pograć w piłkę, w szachy, w gry planszowe czy poskakać na trampolinie. Były też przejażdżki konne i zabawy z zagranicznymi wolontariuszami.
Chętni mogli wygrać atrakcyjne nagrody, kupując losy w loterii fantowej Rady Rodziców, z której dochód przeznaczony zostanie na animacje społeczno-kulturalne dzieci i młodzieży.
Festiwal był współfinansowany ze środków PFRON.

PFRON wersja podstawowa RGB 01