Fordoński Festiwal Integracyjny ze św. Matką Teresą z Kalkuty

Fordoński Festiwal Integracyjny ze św. Matką Teresą z Kalkuty

Kategoria

29 sierpnia 2017


Zapraszamy wszystkich mieszkańców Fordonu i nie tylko na nasz niedzielny (3 września) festyn na terenach Fundacji „Wiatrak” (ul. Bołtucia 7).


W programie imprezy będzie wiele różnych atrakcji. Na scenie wystąpią m.in. kuglarz Oskar Miłosierny, iluzjonista Bartolomeo, Teatr „inteGracje” z „Wiatraka”, uczestnicy zajęć akrobatyki w „Wiatraku” czy wokalistka Natalia Smogulecka i zespół.
Na stoisku Warsztatu Terapii Zajęciowej będzie można kupić piękne przedmioty robione ręcznie przez naszych niepełnosprawnych – stroiki, świeczki, podkładki, biżuterię i wiele innych. Będą też stoiska z innymi wyrobami – rzeźbami z drewna i mydła, kosmetykami, rękodziełem artystycznym i ludowym, wyplotami z brzozy itp. Od godz. 16.40 do około godz. 18.00 chętni będą mogli spotkać się z instruktorem nordic walking i poznać wszystkie tajniki tego sportu.
Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży – będzie można pograć w piłkę nożną i siatkówkę, a także w szachy czy poskakać na trampolinie. Będzie stoisko z grami planszowymi PEGAZ, lody z Rolniczej Zagrody, wata cukrowa, dmuchańce, balony z helem i inne zabawki.
Chętni będą mogli wygrać atrakcyjne nagrody, kupując losy w loterii fantowej Rady Rodziców, z której dochód przeznaczony zostanie na animacje społeczno-kulturalne dzieci i młodzieży.
Podczas festiwalu będzie można też odwiedzać specjalny namiot, w którym udzielać będziemy odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące „wiatrakowych” zajęć, będzie też możliwość, by od razu się na nie zapisać.
Serdecznie zapraszamy w niedzielę na tereny „Wiatraka”! Fordoński Festiwal Integracyjny ze św. Matką Teresą z Kalkuty – patronką „Wiatraka” – potrwa w godz. 15.00-19.00.
Festyn jest współfinansowany ze środków PFRON.

PFRON wersja podstawowa RGB 01