“HEY CHRISTMAS CAROL”

“HEY CHRISTMAS CAROL”

23 listopada 2020


Fundacja „Wiatrak” stwarza przestrzeń, między innymi, do rozwijania młodych talentów, poszerzania wiedzy kulturowej oraz realizuje międzynarodowe projekty. W tym roku przygotowuje drugą edycję świątecznego projektu wolontariatu „Hej kolęda, kolęda 2!”, który otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Korpusu Solidarności Unii Europejskiej. 

Od 8 listopada do 20 grudnia 2020 r. gościmy w naszej Fundacji wolontariuszy z Portugalii, Gruzji, Rumunii, Włoch, Wielkiej Brytanii oraz Tunezji.

Przez najbliższy czas wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności będą uczyć się śpiewu międzynarodowych kolęd oraz opowiadać o tradycjach Bożonarodzeniowych w swoich krajach. Planujemy również filmiki kulturoznawcze w języku angielskim dla zainteresowanych szkół.

W tym roku nasz projekt będzie realizowany w formie on-line. Pragniemy dzielić się dorobkiem kulturowym naszych europejskich sąsiadów, krzewić kulturę i Bożonarodzeniowe zwyczaje oraz przywrócić tradycję śpiewania kolęd w naszych domach, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na prezentację wybranej kolędy w języku obcym!

Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszeniową do pobrania poniżej:

            Karta zgłoszenia do konkursu

Regulamin konkursu