INAUGURACJA NOWEJ EDYCJI ENEA OPERATOR MIĘDZYSZKOLNEJ LIGI SZACHOWEJ W NASZEJ FUNDACJI

INAUGURACJA NOWEJ EDYCJI ENEA OPERATOR MIĘDZYSZKOLNEJ LIGI SZACHOWEJ W NASZEJ FUNDACJI

9 września 2020


Wspominając 100. rocznice urodzin papieża Jana Pawła II, chcemy przypomnieć pasję Wielkiego Rodaka Karola Wojtyły, miłośnika szachów, zarówno w grze praktycznej, jaki i problemistyce tej gry. Z tej okazji  zapraszamy na pierwszy turniej szachowy kolejnej edycji Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej, której inauguracja odbędzie się 19 września w naszej Fundacji.

Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa to największe przedsięwzięcie szachowe ostatnich lat w województwie kujawsko-pomorskim prowadzone w ramach projektu Edukacja przez szachy. Jest to indywidualny turniej szachowy, w którym zawodnicy reprezentują szkołę do której uczęszczają. Poprzednia edycja przyciągnęła rekordową liczbę zawodników: ponad 240 z 60 szkół i przedszkoli. Na jednym turnieju było aż 138 zawodników

Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące turnieju:

  • Liczba miejsc ograniczona do 80. Decyduje kolejność zgłoszeń! Zapisy już są możliwe tylko i wyłącznie za pomocą poniższych adresów:

Grupa A: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5668039523565568

Grupa B: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5656687421685760/

Zawody podzielone są na dwie grupy:

Grupę A dla zawodników z rankingiem PZSzach 1400 i wyższym (IV kategoria męska lub III kobieca)

Grupę B dla debiutantów i posiadających ranking PZSzach poniżej 1400 (maksymalnie V kategoria męska lub IV kategoria kobieca)

Dopuszcza się możliwość gry w Turnieju A dla osób z niższą kategorią lub bez kategorii.

  • Osobna klasyfikacja w każdym turnieju:

Do lat 9 – dzieci urodzone w 2011 roku i młodsze,

Do lat 13 – dzieci urodzone w 2007 roku i młodsze,

Do lat 20 – dzieci urodzone w 2000 roku i młodsze.

  • W każdym turnieju prowadzona jest dodatkowa klasyfikacja do lat 9 (dzieci urodzone w 2011 roku i młodsze), 13 (dzieci urodzone w 2007 roku i młodsze) i 20 (dzieci urodzone w 2000 roku i młodsze) osobno dla dziewcząt i chłopców. Na każdym turnieju do zdobycia jest więc 12 pucharów za pierwsze miejsca i 24 medale za drugie i trzecie.
  • Liczba rund: 7
  • Czas gry: 10minut + 5 sekund na ruch
  • W turnieju mogą wziąć udział juniorzy w wieku do 20 lat z całego województwa a nawet Polski.
  • Wpisowe do każdego turnieju wynosi tylko 15zł.
  • Wszelkie informacje znajdują się na stronie http://edukacjaprzezszachy.pl
  • Zawody rozpoczynają się o godzinie: 10.00. Obowiązują zapisy końca dnia 14 września! (poniedziałek). Potwierdzenie udziału w dniu zawodów między 9:40 a 10:20. Osoby nie potwierdzone w tym czasie zaczną od 2 rundy.
  • Pomysłodawcą jest Arkadiusz Matczyński, prywatnie ojciec 15 letniego Mariusza grającego w szachy.

Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa w roku szkolnym 2020/2021 składa się z cyklu 10 turniejów rozgrywanych raz na miesiąc. Każdy turniej punktowany jest osobno, ale prowadzona jest także punktacja generalna oraz drużynowa szkół. Po 10 turnieju odbędzie się również podsumowanie całego cyklu i wręczenie atrakcyjnych nagród.

Nowatorskim pomysłem jest losowanie przy pomocy autorskiej aplikacji Koło Fortuny zaproszeń do Kina Helios w Galeria Pomorska, Teatr Polski w Bydgoszczy, Filharmonia Pomorska im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Family Park, Pierogarnia Stary Młyn Toruń wśród wszystkich uczestników turnieju.

Patronatem Honorowym Ligę objął m.in. Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski (Miasto Bydgoszcz), Marszałek Województwa Piotr Całbeckiecki, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz (Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy), Kurator Oświaty Marek Gralik, Powiat Toruński i Powiat Bydgoski oraz Polski Związek Szachowy i Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy a także Posłowie na Sejm Ewa Kozanecka, Tomasz Lenz i Piotr Król.

Sponsorem tytularnym jest Enea Operator.

Sponsorem Generalnym jest JetWorld – tonery i tusze do drukarek Polska.

Sponsorzy i partnerzy: Fundacja Jacka Rutkowskiego – Pomagajmy Razem, MAT BUD Materiały Budowlane, Solbet, Dartom sc T. Przybylski R. Przybylski, W7Konsulting, Unum Fundacja, Największy Sklep Szachowy Caissa.

Materiały drukuje: Poligrafia Szczodrak

Oprawę foto i wideo zapewnia: Krystian Janik – szachy, fotografia, wideo, blog