Jak podróżować, by nie zbankrutować. Wykład na UTW

Jak podróżować, by nie zbankrutować. Wykład na UTW

Kategoria

9 stycznia 2020


Pierwszy wykład w Nowym Roku na Uniwersytecie Trzeciego Wieku wygłosiła Pani Lidia Shahbazyan, a zatytułowany był „Jak podróżować żeby nie zbankrutować”.


Prowadząca przyznała, że podróże są jej pasją i chętnie podzieliła się wskazówkami, dzięki którym słuchacze odwiedzą każde wybrane przez siebie miejsce. Pierwsza rada dotyczyła portali, które mają szeroką ofertę wycieczek, lotów czy zakwaterowania. Można skorzystać między innymi z takich stron jak: kayak.plwakacyjnipiraci.pl lub skyskanner.com.

Druga sugestia była taka,  żeby nie martwić się brakiem znajomości języków, ponieważ gesty czy mimika wystarczają, by zastąpić komunikację werbalną.

Ale najważniejsze to ustalenie celu podróży i formy spędzania wolnego czasu. Musimy pamiętać, że żeby by wyprawa była dla nas atrakcyjna i relaksująca, trzeba zadbać o indywidualny sposób wypoczynku – taki, który nam najbardziej odpowiada.

Ostatecznie, jak pani  Lidia powiedziała, podróże na pewno otwierają umysł i gwarantują niezapomniane wspomnienia i wiele radości.