Jarmark i kolędy świata. W “Wiatraku” zrobiło się świątecznie

Jarmark i kolędy świata. W “Wiatraku” zrobiło się świątecznie

Kategoria ,

12 grudnia 2019


Rozpoczęliśmy o godz. 10.30 świątecznym Porankiem Muzycznym pt. „Grająca choinka”, w której wzięli udział najmłodsi z rodzicami.


Spotkanie poprowadziły Panie z bydgoskiej Akademii Muzycznej. Było niezwykle świątecznie i śpiewająco.

W międzyczasie w budynku unosił się już piękny bożonarodzeniowy zapach – pierników, cytrusów, cynamonu i imbiru, a wszystko za sprawą pysznej, gorącej zimowej herbaty i wypieków.

W foyer sali widowiskowej „Wiatraka” czekał niezwykły gość – Święty Mikołaj, który gotowy na wysłuchanie dziecięcych marzeń, rozdawał słodkości. Obok naszego Świętego, dzieci mogły pomalować piękne, związane z obchodami Bożego Narodzenia, obrazki. Rodzice zaś zaskoczyli nas ogromną frekwencją przy stoiskach z ozdobami, które wykonali m.in. pracownicy i wolontariusze „Wiatraka”, podopieczni Klubu Seniora czy osoby niepełnosprawne z Warsztatu Terapii Zajęciowej „Wiatrak”. Stoły pełne pięknych bombek i stroików naprawdę zachwycały.

Po świątecznym Poranku w sali widowiskowej zrobiło się zielono. Pojawiła się wystawa wieńców adwentowych, a laureaci corocznego konkursu odebrali nagrody z rąk Prezesa Fundacji „Wiatrak” – ks. Wojciecha Przybyły i Pani Sylwii Osieczonek. Składamy serdeczne podziękowania wolontariuszkom GPS oraz Erasmus+ za pomoc przy szykowaniu i rozdawaniu nagród.

Na koniec zaprosiliśmy wszystkich do wspólnego kolędowania, co niezwykłe – w różnych językach. Koncert przygotowali zagraniczni wolontariusze EVS, którzy biorą udział w projekcie „Hej kolęda, kolęda”. Dziękujemy im serdecznie za występ, talent, urok oraz odwagę i otwartość.

Dziękujemy wszystkim za obecność, mamy nadzieję, że spędziliście Państwo czas tak samo miło, jak my. Już teraz serdecznie zapraszamy za rok.