Koncert zespołu Sound’n’Grace na finał festiwalu FART

Koncert zespołu Sound’n’Grace na finał festiwalu FART

Kategoria

29 listopada 2017


Podczas koncertu kończącego Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych FART w czwartek (30 listopada) w Bazylice Matki Boskiej Królowej Męczenników zagra zespół Sound’n’Grace.


Organizowany przez Fundację „Wiatrak” festiwal FART w tym roku ogłoszony został pod hasłem „Powinno się być dobrym jak chleb”. Niepełnosprawni mogli wziąć w nim udział prezentując swoją twórczość w jednej z siedmiu kategorii: rękodzieło, fotografia, malarstwo, twórczość literacka, teatr, taniec, muzyka.
Ostatecznie w imprezie wystartowało 202 uczestników, którzy przesłali 159 prac. Do „Wiatraka” wpłynęły też nagrane przedstawienia teatralne, prezentacje muzyczne i pokazy taneczne (plan przesłuchań konkursowych zaplanowanych 29 i 30 listopada – tutaj).
Koncert galowy i podsumowanie festiwalu FART odbędzie się w czwartek (30 listopada) o godz. 18.00 w Bazylice Mniejszej Matki Boskiej Królowej Męczenników przy ul. Bołtucia 5. W programie znajdzie się m.in. rozdanie nagród laureatom festiwalu, a także wręczenie statuetek „Przyjaciel Wiatraka”.
Gwiazdą imprezy będzie zespół Sound’n’Grace – znany chór wykonujący muzykę gospel, soul, R&B i funk. Wstęp wolny.

Autor zdjęcia: Kajus W. Pyrz

Projekt współfinansowany ze środków:

logoPFRON

bydgoszcz logo 5