Poszukiwani mentorzy dla zagranicznych wolontariuszy

Poszukiwani mentorzy dla zagranicznych wolontariuszy

Kategoria

23 października 2019


Poszukujemy mentorów dla wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności, którzy wezmą udział w świątecznym projekcie „Hej kolęda, kolęda!” w naszej Fundacji od 12 listopada do 22 grudnia 2019 r.


Wolontariusze z Łotwy, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii i Włoch przygotują międzynarodowe kolędy i prezentacje na temat tradycji bożonarodzeniowych w ich krajach.

Wierzymy, że kolędy zbliżają ludzi. Poprzez muzykę chcemy przybliżyć do siebie lokalne społeczeństwo i przywrócić tradycję śpiewania kolęd. Chcemy szerzyć wesoły śpiew, zwiastujący narodziny Jezusa Chrystusa w Hospicjum, szkołach, Regionalnym Centrum Onkologii, Klubach Seniora itd.

Wolontariusze pomogą także zorganizować Bożonarodzeniowy Jarmark Świętego Mikołaja w Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak”, na którym również zaśpiewają międzynarodowe kolędy. Podczas spotkań ze społecznością lokalną wolontariusze będą promować piękno europejskiego dziedzictwa kulturowego i wolontariat w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

Może nudzisz się i chciałbyś poznać nowych ludzi z zagranicy? Może znasz ciekawe miejsca w Bydgoszczy i chciałbyś pomóc wolontariuszom w zaaklimatyzowaniu się w naszym kraju? Może chciałbyś podszkolić swój język angielski i nie tylko?

Jeśli tak, to prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 52 32 34 813 lub na adres e-mail: maciej.brzakala@wiatrak.org.pl

Na zdjęciu: wolontariat 4don4LORD z coroczną kolędą w szpitalu.