Między sądem a ugodą. Spotkanie z Agnieszką Bochowicz na Biznesie Solidarnym

Między sądem a ugodą. Spotkanie z Agnieszką Bochowicz na Biznesie Solidarnym

Kategoria

25 maja 2018


Podczas ostatniego przed wakacjami spotkania grupy Biznes Solidarny, uczestnicy zaznajomili się z problematyką mediacji, ich statusu prawnego, korzyści jakie przynoszą oraz roli adwokata w procesie mediacyjnym.


Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem Litanii Loretańskiej w kaplicy Domu Jubileuszowego.

– Maryja to Matka nas wszystkich. W chwili skupienia powierzmy Jej śmiało wszystkie nasze sprawy, zmartwienia i rany – mówił ksiądz Krzysztof Buchholz.

Po modlitwie goście udali się do kawiarni artystycznej „Młynek”, gdzie przy pysznej kolacji rozpoczęło się wystąpienie Agnieszki Bochowicz pt. „Mediacja w biznesie- korzyści dla przedsiębiorców”.

Specjalistka psychologii biznesu i konfliktu, podzieliła się z Gośćmi swoim doświadczeniem w rozwiązywaniu sporów cywilnych i pracowniczych, podkreślając, iż mediacja to dużo szybsza, bardziej korzystna forma rozwiązania nieporozumień. Pozwala utrzymać kontakty biznesowe, uniknąć zbędnego stresu związanego z rozprawą sądową, a także zachować poufność. W przeciwieństwie do postępowania sądowego, celem mediacji jest wypracowanie porozumienia.

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkania Biznesu Solidarnego w nowym roku szkolnym, które rozpoczną się w październiku.