Nasi pielgrzymi dotarli na Jasną Górę

Nasi pielgrzymi dotarli na Jasną Górę

Kategoria

1 sierpnia 2017


Wśród około 600 pątników, wędrujących pieszo do Częstochowy byli także przedstawiciele „Wiatraka”: pracownicy, wolontariusze i szef fundacji ks. Krzysztof Buchholz. Grupa przezroczysta, w której szli, otwierała całą bydgoską pielgrzymkę.


Po 11 dniach wędrowania pieszo z Bydgoszczy do Częstochowy, Diecezjalna Piesza Pielgrzymka Bydgoska dotarła w poniedziałek przed południem na Jasną Górę.
Do Częstochowy pielgrzymi doszli bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi. Pokonali ponad 300 km w 11 dni, każdego dnia wędrując pieszo po 30-40 km.
Ostatnie dni były najbardziej gorące pod względem temperatury. W niedzielę, tradycyjnie na szlaku powstała „nowa” grupa – czarna, złożona z księży i kleryków. W tym składzie przeszli jeden etap, niosąc krzyż.
W poniedziałek (31 lipca) bydgoscy pątnicy dotarli do celu. Ze wzruszeniem i śpiewem na ustach wchodzili na Jasną Górę. Grupa przezroczysta, w której szli przedstawiciele „Wiatraka” tak, jak w dniu wyjścia z Bydgoszczy, otwierała całą pielgrzymkę. Związani z „Wiatrakiem” Agnieszka i Piotr Szczepańczyk – świeżo upieczone małżeństwo, które skomponowało hymn pielgrzymki „Idźcie i głoście” – szli w ślubnych strojach.
Pielgrzymkę zakończyła Msza św. przed cudownym obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej.