NOWENNA ŻYCIA

NOWENNA ŻYCIA

13 października 2020


W Niedzielę 11 października pod hasłem „Totus Tuus” obchodziliśmy w naszej Ojczyźnie XX Dzień Papieski. Mimo trwającej pandemii, był to dla nas czas ponownego odkrycia wartości pontyfikatu św. Jana Pawła II. W całej Polsce mogliśmy wesprzeć również duchowo i materialnie żywy pomnik Papieża Polaka, a mianowicie Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pośród wielu podejmowanych inicjatyw, wspiera przede wszystkim zdolną młodzież z ubogich rodzin.

Miesiąc październik, w opatrznościowy sposób stał się dla wszystkich Polaków miesiącem maryjnym i papieskim. Chcemy ten duchowy potencjał wykorzystać również w naszej Fundacji, dotykając spraw fundamentalnych – czyli wartości i godności każdego ludzkiego życia.

Polskie prawo chroni życie, niestety z trzema wyjątkami. Jedną z prawnych przesłanek aborcji jest podejrzenie u dziecka niepełnosprawności lub wystąpienia ciężkiej choroby. W dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II – tj. 22 października – Trybunał Konstytucyjny zbada zgodność tzw. przesłanki eugenicznej z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej – czyli zdecyduje, czy wolno zabijać nienarodzone dzieci z podejrzeniem choroby.

W 1979 roku podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny Papież Jan Paweł II prosił, byśmy wszyscy stali na straży życia i godności człowieka nienarodzonego – to wołanie stało się jednym z fundamentalnych przesłań całego papieskiego pontyfikatu. Chcemy podjąć je na nowo! W związku z tym, Fundacja „Wiatrak” dołączyła do ogólnopolskiej nowenny organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Od 13 do 21 października będziemy w naszej kaplicy modlić się za przyczyną św. Jana Pawła II w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego o mądrość, odwagę oraz podjęcie decyzji zgodnie z wolą Bożą.

Zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy połączonej z Aniołem Pańskim codziennie o godz. 12:00. Modlitwa w dniach od 13 do 21 października będzie transmitowana na żywo na naszym FACEBOOKU.

 

Nowenna ŻYCIA – Potrzebna modlitwa za życie 13-21 października