Otwarte Mistrzostwa Szachowe Juniorów w “Wiatraku”

Otwarte Mistrzostwa Szachowe Juniorów w “Wiatraku”

25 maja 2018


Zapraszamy wszystkich chętnych na otwarte, “wiatrakowe” mistrzostwa szachowe juniorów. Turniej odbędzie się 29 maja (wtorek) od godz. 17:00.

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu można przeczytać poniżej.

 

Regulamin

1.Cel turnieju:

Popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży.

2.Organizator:

Parafialny Klub Sportowy „Wiatrak” Bydgoszcz.

3.Termin i miejsce turnieju:

Turniej odbędzie się w dniu 29 maja 2018 roku w Domu Jubileuszowym ul. Bołtucia 7 w Bydgoszczy (sala 237). Zapisy od godziny 16.45; 17:00 odprawa techniczna i pierwsza runda; planowane zakończenie ok. 19.30.

4.Uczestnictwo:

W turnieju mogą wziąć udział zawodnicy urodzeni w 2000 roku i młodsi. Zawodnicy zwolnieni są z wpisowego. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia do 27 maja 2018 roku na email: renatabursa@o2.pl (tel.602182359). Zgłoszenia w dniu zawodów będą przyjmowane pod warunkiem wolnych miejsc na sali.

5. System rozgrywek:

System szwajcarski na dystansie 7 rund, tempo gry 10 minut dla zawodnika.

6.Ocena wyników:

O zajętym miejscu decydują kolejno – liczba zdobytych punktów, Buchholz średni, Buchholz pełny, liczba zwycięstw, progres.

7. Nagrody:

Najlepszy zawodnik otrzyma puchar. Dyplomy i upominki dla wszystkich uczestników.

8.Ustalenia końcowe:

Wszyscy zawodnicy muszą przebywać na zawodach pod opieką pełnoletnich osób towarzyszących. Turniej rozgrywany jest zgodnie z przepisami FIDE. Interpretacja regulaminu należy do sędziego głównego. Decyzje sędziego głównego są ostateczne. Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.