Po Turnieju Mikołajkowym – Memoriale Janusza Rogalli

11 grudnia 2019

W niedzielę 8 grudnia 2019 roku odbył się w Wiatraku Turniej Mikołajkowy połączony z IV Memoriałem Janusza Rogalli.

Janusz był współzałożycielem Parafialnego Klubu Sportowego “Wiatrak” i założycielem sekcji szachowej . Sekcję stworzył od podstaw i zależało mu na nauce dzieci szachów. Był pomysłodawcą i organizatorem mistrzostwa w szachach dla pierwszoklasistów . Pierwszy turniej szachowy to pierwsze emocje, pierwsze wygrane i przegrane, pierwsze łzy. Nie brakowało tych emocji na tym turnieju.

Turniej przeznaczony był dla dzieci do lat 12. Rozgrywki tradycyjnie zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na partię dla każdego zawodnika. W turnieju wystartowało 13 młodych szachistów z Bydgoszczy, Mroczy, Niemcza i Złejwsi Małej.

Zwyciężyła posiadająca najwyższą kategorię szachową Ada Urbańska ( “Wiatrak” Bydgoszcz ) nie dając szans przeciwnikom i wygrywając wszystkie 7 partii. Drugie oraz trzecie miejsce zajęli bracia Adam i Jakub Grzelakowie z Niemcza.

Zwyciężczyni otrzymała piękny puchar a wszyscy uczestnicy turnieju odebrali nagrody rzeczowe oraz czekoladowe Mikołaje. Nad całością turnieju i jego przebiegiem czuwali Renata Paprocka, Piotr Doliński, Jarosław Żebracki i Bogusław Żmijewski.