Przyjaciele Wiatraka

Przyjaciele Wiatraka

Statuetka „Przyjaciela Wiatraka” wręczana jest od 2000 roku w dowód naszej wdzięczności tym, którzy szczególnie zaangażowali się w pomoc „Wiatrakowi” i – jak sama nazwa wskazuje – stali się naszymi przyjaciółmi.

Przyznawana jest osobom i firmom, wspierającym rozwój „Wiatraka” przez twórczą obecność, pomoc modlitewną, troskę wyrażoną czynem oraz zaangażowane serce.  Statuetkę „Przyjaciel Wiatraka” zaprojektował i wykonał Aleksander Dętkoś.

 

“PRZYJACIELE WIATRAKA”

Rok 2018

Krzysztof Kosmatka – zaangażowany w bieżącą działalność „Wiatraka”, myślący o aktualnych potrzebach

Andrzej Muszyński – złota rączka i kierowca prawie na każde wezwanie

Stanisław Sobieszczański – adwokat, członek Rady Naukowo-Programowej Forum Dialogu i Myśli Jana Pawła II przy Fundacji „Wiatrak”

Piotr Zaporowicz – artysta zajmujący się malarstwem i rysunkiem, prowadzący w „Wiatraku” zajęcia dla osób niepełnosprawnych, twórca witraża oraz projektant ołtarza i tabernakulum w wiatrakowej kaplicy

Aneta i Marcin Kania

Kancelaria WKB Wierciński Kwieciński Baehr – za pomoc w rozwiązaniu konkretnego problemu w działalności „Wiatraka”.

Aleksander Dętkoś – bydgoski artysta, twórca statuetki „Przyjaciel Wiatraka”

 

Rok 2017

Jarosław Józefowicz – Prezes Firmy Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA

Jan Gogolewski – Właściciel Fabryki Wyrobów Cukierniczych JAGO

Krzysztof Mikulak – wolontariusz

Ks. Sylwester Warzyński – Rzecznik Diecezji Bydgoskiej

Jolanta i Romuald Lutostańscy – darczyńcy

Małgorzata i Artur Małowińscy – darczyńcy

Aleksandra Gierej – Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Przemysław Gorzelak – wolontariusz, psycholog

Katarzyna Serwińska – Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Firmy Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA

Małgorzata Zasępa – wolontariusz, psychiatra

 

Rok 2016

Ksiądz Biskup Jan Tyrawa – Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski – Metropolita Łódzki

Georges Kuta

 

Rok 2015

Grażyna Staroń

Michał Lorek

Joanna Gołata

Jacek Misiorny – Prezes Firmy MJM Feel Safe Sp. z o.o. Sp. k.

Justyna i Wojciech Sikora

Tadeusz Kosień – Prezes Firmy Sklejka Multi S.A. Bydgoskie Zakłady Sklejek

Ryszard, Czesław, Stanisław i Marek Abramczyk

Jacek Sądowski

Konstancja Kaczmarek

Henryk Rosiński

Danuta Markiewicz

Arturo Mari

 

Rok 2014

Wanda i Jan Szkulmowscy

Maria Bożena Kurek

Wiesław Kajdasz

Barbara Bilińska

 

Rok 2013

Przemysław Książek

Lucyna Winogrodzka

Władysław Sinkiewicz

Iwona Kozłowska

Eleonora Harendarska

 

Rok 2012

Zbigniew Jasiecki – Prezes firmy Kontbud

Edward Hartwich – Wicearszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

 

Rok 2011

Piotr Całbecki – Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Duszpasterstwo Akademickie „Martyria”

Wojciech Hoffmann – Gala Collezione

 

Rok 2010

Matka Teresa z Kalkuty

 

Rok 2009

Firma Frosta Sp. z o.o.

Firma Klimat Solec Sp. z o.o.

Halina Piechocka-Lipka – Dyrektor Wydziału Kultury i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Bydgoszczy

Aleksandra Lubińska – Dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy

Jan Maciuba – prezes Centrum Obsługi Piekarnictwa AKO S.A.

Irena i Andrzej Malińscy

Leszek Sierek

Danuta Reiter-Warczak – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy

Michał Wolszlegier

 

Rok 2008

Krystyna Sztejka – Urząd Miasta,

Marcin Jarzembowski

Ireneusz Wytkowski

Firma Remondis

Marek Małecki

 

Rok 2007

Bank Pocztowy

Magdalena Jasińska i Ewa Dąbska – dziennikarki Polskiego Radia PiK

Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Firma Gotowski Budownictwo Komunalne i Przemysłowe sp. z o.o.

Zbigniew Szkulmowski

 

Rok 2006

Firma PiastPol J.L

Cukiernia Adama Sowy – „Sowa”

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Rok 2005

Kamil Szustak OSPPE

Krzysztof Zanussi

Krzysztof Sikora – kanclerz WSG

Firma Atlas

Firma Lech

Firma Projprzem

Firma Uni Rach

Firma Zeto

Polskie Radio Pik

Rejonowy Urząd Pocztowy w Bydgoszczy

 

Rok 2004

Matka Boża Pięknej Miłości

 

Rok 2003

Elżbieta Sokołowska

Barbara Grabowska – Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy

Marek Chełminiak

Marek Warsicki

Jacek Jędrzejczyk B-Act

Andrzej Wosik EBUD Przemysłówka Sp. z o.o

Tadeusz Ambroziak – Elset

Stanisław Drzewiecki – MWiK w Bydgoszczy

 

Rok 2002

Maciej Bajan – Zakład Usług inwestycyjnych

Jan Szopiński – Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Maciej Grześkowiak – TVP3 Bydgoszcz

Firma LOGON S.A

Bank Zachodni WBK S.A

Firma Jutrzenka S.A

Firma Rawex ZPCH

 

Rok 2001

Lidia Przeracka

Marek Walkusz – Mistrz Nowicjatu Misjonarzy Ducha Świętego

Grzegorz Schreiber

Tomasz Latos

Tadeusz Grzelak – Prezes Firmy MAKTRONIK

Krzysztof Galla – Dyrektor Piekarni GALLA

Leszek Drill – ORENO

Firma B- Act

Firma DROBEX

Zakład Transportu Samochodowego Poczty Polskiej w Bydgoszczy

Incest Bank

Zakład Gazowniczy w Bydgoszczy

Telekomunikacja Polska S.A – Obszar Telekomunikacji w Bydgoszczy

JAN PAWEŁ II – 23 maja 2001

 

Rok 2000

Teresa Piotrowska i Laura Hęsiak

Ewa Rumińska

Jacek Suty

Ks. Zygmunt Trybowski i Ks. Krzysztof Buchholz

Włodzimierz Arciszewski

Zbigniew Job

Grzegorz Hinz i Marek Szefler

Kazimierz Sadkiewicz

Urząd Miasta Bydgoszczy

BAUMAT – Janusz Kuzman

REKPOL- Krzysztof Cadelski

BUDOPOL S.A- Józef Gramza

PRASOWE ZAKŁADY GRAFICZNE S.A- Jadwiga Mojzesowicz- Bilewska

EUROTIM- Edward Niedbalski

POLON ALFA S.A- Zygmunt Boiński

BANK GOSPODARKI ŻYWNOŚCIOWEJ S.A – Roman Rogaczewski

PKO BP S.A  w Bydgoszczy – Henryk Skopowski

OKTAN S.A – Mirosław Szczupacki

Zakłady Chemiczne ORGANIKA ZACHEM – Henryk Nierebiński

ELEKTROMONTAŻ POMORSKI S.A – Henryk Kaczmarski