Rajd rowerowy śladami śp. ks. prałata Zygmunta Trybowskiego

Rajd rowerowy śladami śp. ks. prałata Zygmunta Trybowskiego

Kategoria ,

23 kwietnia 2019


W weekend majowy wybrać się można na Rajd rowerowy śladami śp. ks. prałata Zygmunta Trybowskiego do Chełmży.


Rajd potrwa od 1 do 3 maja. – Spotykamy się 1 maja o godz. 8.00 przy grobie ks. prałata przy kościele MBKM. Zapalimy znicze, pomodlimy się wspólnie i wyruszamy w drogę – mówi Katarzyna Kubiś, która organizuje rajd.

Każdego dnia uczestnicy rajdu będą robić około 50 km. – Pierwszego dnia najpierw jedziemy do Siemonia, gdzie ks. prałat wybudował kościół. Przed tablicą pamiątkową zapalimy znicz. Potem wyruszamy do Przeczna, gdzie znajduje się kościółek pokrzyżacki. Tam planujemy posiłek, po czym wyruszamy już bezpośrednio do Chełmży – opowiada organizatorka.

W Chełmży – po chwili odpoczynku – będzie jeszcze jazda do Sanktuarium św. Juty – małej kapliczki nad jeziorem i zwiedzanie miasta.

Dwa noclegi planowane są w Chełmży. W kolejnych dniach będą jeszcze m.in. Msze św. w kolegiacie w Chełmży, gdzie ks. Trybowski służył jako wikariusz, a także zwiedzanie okolic i – w drodze powrotnej – zwiedzanie Zamku Bierzgłowskiego.

Powrót do Bydgoszczy – 3 maja około godz. 18.00. Koszt – 80 zł plus koszty jedzenia. Zgłaszać się można do piątku (26 kwietnia) – tel. 501 814 245 (p.Katarzyna Kubiś).