Spotkanie opłatkowe pracowników „Wiatraka”

Spotkanie opłatkowe pracowników „Wiatraka”

Kategoria

21 grudnia 2017


Na uroczystej kolacji wigilijnej w kawiarni artystycznej „Młynek” spotkali się dziś pracownicy „Wiatraka”.


Spotkanie zaczęło się tradycyjnie czytaniem Pisma Świętego. Potem ks. Krzysztof Buchholz, szef Fundacji “Wiatrak” dziękował wszystkim pracownikom za cały ubiegły rok. 
– Chcę bardzo podziękować każdemu z was za to, że oddaje cząstkę siebie i staje się darem dla „Wiatraka” i dobrem, które uszczęśliwia i napełnia nadzieją. Za waszą miłość i ofiarność dziękuję w imieniu wszystkich, którzy tu przychodzą i was doświadczają – mówił ks. Krzysztof Buchholz. – Ostatni rok był wymagający i niełatwy, ale ludzkie doświadczenie trudu jest konieczne, by mogło z niego wyrosnąć dobro – dodał. – Pokonaliśmy wiele wyzwań i trudności, jesteśmy na etapie pokonywania kolejnych, a następne pewnie przed nami. Ale z narodzinami Jezusa też nie było lekko – spójrzmy na to, co przeżyła Maryja, co przeżył Józef. Nie każdemu się uśmiecha rodzić w szopie i zaczynać tak mizernie, ale taka jest filozofia Boga, który chce, byśmy często zapraszali Go do naszych lichych żłóbków – do naszych serc, by w Nim stawały się piękne i szlachetne – mówił szef Fundacji „Wiatrak”.
Podczas spotkania nie mogło zabraknąć dzielenia się opłatkiem i składania życzeń. Było też śpiewanie kolęd i pyszna kolacja, przygotowana przez kawiarnię artystyczną „Młynek”.